PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Agnieszka Laskus: kluczem do poprawy fatalnego stanu uzębienia Polaków jest edukacja

Autor: Łukasz Sowa • Źródło: ŁS
06-02-2014, 07:45
Uświadomienie pacjentom, że lepiej zapobiegać niż leczyć, propagowanie wiedzy na temat nowoczesnych metod leczenia, walka z dentofobią oraz powszechne informowanie o tym, jaki jest wpływ chorób jamy ustnej na zdrowie ogólne - jeżeli uda nam się połączyć te cztery kwestie, pacjentom zabraknie powodów do omijania gabinetów dentystycznych szerokim łukiem - przekonuje dr n. med. Agnieszka Laskus, wiceprezes Fundacji Dr Laskus i współwłaścicielka kliniki stomatologicznej Trio-Dent w Warszawie.

*Dr n. med. Agnieszka Laskus. Jest lekarzem stomatologiem ze specjalizacją w dziedzinie periodontologii (traktującej o chorobach przyzębia) i stomatologii ogólnej. Posiada tytuł umiejętności w dziedzinie implantologii. Należy do nielicznej grupy lekarzy w Polsce, którzy mogą pochwalić się tytułem Master of Science w dziedzinie implantologii stomatologicznej, nadanym przez Uniwersytet Goethego we Frankfurcie. Mieszka i pracuję w Warszawie. Praktykę lekarską prowadzi od ponad dwudziestu lat. Jest współwłaścicielką kliniki stomatologicznej Trio-Dent, gdzie leczy pacjentów, prowadzi badania naukowe, ale też udziela pomocy osobom, które jej potrzebują. 

Fundacja Dr Laskus jest niezależną organizacją non-profit, której celem jest poprawa stanu zdrowia jamy ustnej wśród Polaków. Cel ten jest realizowany poprzez cykliczne informowanie społeczeństwa, kampanie edukacyjne oraz świadczenie nieodpłatnej pomocy stomatologicznej. Od początku istnienia Fundacja Dr Laskus:

- opracowała raport "Higiena jamy ustnej u Polaków", do którego przebadano zachowania i nawyki oraz świadomość Polaków w zakresie zdrowia jamy ustnej na próbie 1000 osób z obszaru całej Polski

- wystąpiła w mediach przeszło 50 razy (telewizja, radio, prasa, internet)

zapewniła dotarcie informacji do ponad 7,5 mln odbiorców

- wygenerowała publikacje w mediach o charakterze edukacyjnym warte łącznie ponad 1,5 mln złotych

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH