PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Zortrax może pojawić się na na NewConnect

Autor: miro • Źródło: ms
30-03-2021, 09:32
Zortrax może pojawić się na na NewConnect Oprogramowanie do cyfrowego przygotowania modeli do druku oraz zarządzania farmami drukarek 3D (źródło: Zortrax).
Producent drukarek 3D, spółka Zortrax, do której należy m.in. Zortrax Dental, prawdopodobnie pojawi się na NewConnect. Stałoby się to poprzez przejęcie udziałów w giełdowej firmie Corelens.

3 kwietnia 2021 r. odbędzie się Walne Zgromadzenia Corelensu, producenta rozwiązań dla branży okulistycznej, którego akcjonariusze zdecydują o uchwaleniu emisji połączeniowej, określonej w planie połączenia spółek z września 2020 r.

W ramach tej emisji Corelens wyemituje dla akcjonariuszy Zortraksu co najmniej 111,9 mln akcji po cenie jednostkowej 1,34 zł. Emisja zostanie dokonana z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy Corelensu. Akcjonariusze Zortraksu będą kontrolować ok. 97 proc. akcji Corelensu, który zmieni nazwę na Zortrax.

W lutym 2021 r. spółka Zortrax objęła 100 tys. akcji zwykłych na okaziciela serii A w firmie Zortrax Dental, stanowiących 100 proc. udziału w kapitale zakładowym Zortrax Dental.

Przedmiotem działalności Zortrax Dental jest m.in.:
- rozwój oferty dedykowanej klientom z branży stomatologicznej, protetycznej i ortodontycznej, w tym urządzeń, materiałów i usług,
- rozbudowa sieci dystrybucji,
- obsługa klientów z branży stomatologicznej,
- działalność badawczo-rozwojowa w obszarze oprogramowania i urządzeń dedykowanych branży stomatologicznej.

Zortrax to polski deweloper kompleksowych rozwiązań druku 3D. Firma zbudowała silną pozycję na światowym rynku desktopowych drukarek 3D, oferując jednocześnie dedykowane filamenty, oprogramowanie Z-SUITE i dodatkowe urządzenia usprawniające drukowanie i post-produkcję.

Firma skupia się na zapewnieniu precyzji druku z myślą przede wszystkim o profesjonalistach. 

Zortrax oferuje produkty poprzez sieć ponad 130 partnerów działających w 90 krajach na całym świecie na sześciu kontynentach, włączając w to największe rynki w Europie, obu Amerykach, Azji, Afryce i Australii.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
drukarki 3D   3D w gabinecie stomatologiczym   Zortrax  

POLECAMY W SERWISACH