PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Zortrax Dental - plany w branży stomatologicznej

Autor: miro • Źródło: ms
20-04-2021, 11:06
Zortrax Dental - plany w branży stomatologicznej Nowoczesne technologie w Zortrax Dental
Zortrax Dental (innowacyjne technologie z wykorzystaniem druku 3D w branży stomatologicznej) planuje w II kw. 2021 r. przeprowadzić ofertę publiczną akcji na platformie Crowdway.

Pieniądze pozyskane w ramach emisji (planowana kwota do 1 mln EUR) Zortrax Dental przeznaczy na rozwój oferty i prace badawczo-rozwojowe nad nowymi produktami.

Docelowo firma planuje debiut na NewConnect.

Zortrax Dental jest spółką zależną powołaną w lutym 2021 r. przez Zortrax S.A. Decyzja wynikała z rosnących potrzeb rynku stomatologicznego.

Działalność Zortax Dental skupia się na dostarczaniu narzędzi i oprogramowania umożliwiającego wykorzystanie druku 3D w branży stomatologicznej, protetycznej i ortodontycznej.

Drukarka 3D, pracująca ze skanerami wewnątrzustnymi i oprogramowaniem CAD/CAM, nie tylko zastępuje tradycyjne pobieranie wycisków, które bardzo często jest dla pacjentów nieprzyjemne, ogranicza też ryzyko ludzkiego błędu i zapewnia powtarzalność rezultatów. Fotopolimerowe drukarki 3D mogą szybko i tanio wydrukować np. odciski stomatologiczne, szablony chirurgiczne oraz tymczasowe mosty i korony.

- Stomatologia jest jedną z najbardziej perspektywicznych branż w obszarze druku 3D, więc powołanie Zortrax Dental jest naturalnym kierunkiem rozwoju działalności Grupy Zortrax. Stomatologia cyfrowa, wykorzystująca druk 3D, jest szybka i wygodna dla pacjenta, zapewnia przy tym bardzo wysoką precyzję. Liczba specjalistów: dentystów, stomatologów i protetyków, wykorzystujących w swojej codziennej pracy technikę druku 3D - cały czas rośnie. Powód jest prosty – druk 3D umożliwia obsługę większej liczby pacjentów, pozwala ograniczyć koszty i ryzyko błędu w sztuce medycznej oraz zapewnia wyższą jakość świadczonych usług – mówi Mariusz Babula, wiceprezes zarządu Zortrax S.A.

Według raportu firmy konsultingowej i badawczej QY Research, do końca 2025 r. rozwiązania obejmujące druk 3D na globalnym rynku stomatologicznym (m.in. implanty, protezy i korony) mają osiągnąć 930 mln USD. Szacuje się, że rynek będzie rósł w tempie 17 proc. rocznie.

- Dzięki zastosowaniu nowych technologii cyfrowych w stomatologii praca w gabinetach uległa zmianie. Wykorzystanie druku 3D udoskonaliło i zautomatyzowało tradycyjne procedury i czynności. Już teraz nowoczesne oprogramowanie i fotopolimerowe drukarki 3D pozwalają tworzyć personalizowane projekty idealnie dostosowane do anatomii pacjenta – mówi Małgorzata Misiewicz, prezes zarządu Zortrax Dental.

Zortrax oferuje produkty poprzez sieć ponad 130 partnerów działających w 90 krajach na całym świecie na sześciu kontynentach, włączając w to największe rynki w Europie, obu Amerykach, Azji, Afryce i Australii.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
3D   stomatologia cyfrowa   Zortax Dental  

POLECAMY W SERWISACH