• W IV kw. 2021 r. Zortrax Dental SA planuje wprowadzić na rynek zupełnie nową drukarkę 3D przeznaczoną dla branży stomatologicznej.
  • Drukarka 3D będzie oparta na innowacyjnej technologii utwardzania fotopolimerów warstwa po warstwie za pomocą światła emitowanego przez ekran LCD o wysokiej rozdzielczości z podświetleniem UV LED.
  • Zortrax Dental SA szacuje, że w 2024 r. osiągnie przychody ze sprzedaży na poziomie 65,9 mln zł.

Zortrax Dental SA - spółka należąca do Zortrax SA  - firmy mocno osadzonej w druku 3D - opublikowała stronę ze szczegółami emisji crowdfundingowej.

Środki z emisji zostaną przeznaczone na produkcję pierwszej serii już opracowanych drukarek 3D dla branży stomatologicznej oraz na działania promocyjne w Europie, USA i Azji. 

Powstała nowa drukarka dla branży stomatologicznej  

W IV kw. 2021 r. spółka planuje wprowadzić na rynek zupełnie nową drukarkę przeznaczoną dla branży stomatologicznej. Produkt jest w ostatniej fazie testów. Nowa drukarka Zortrax Inkspire 2 Dent będzie częścią dedykowanego lekarzom, kompletnego ekosystemu.

Planowane przychody

Zortrax Dental SA szacuje, że w 2024 r. osiągnie przychody ze sprzedaży na poziomie 65,9 mln zł (wariant bazowy). Osiągnięcie europejskiego zasięgu sprzedaży spółka planuje na II kw. 2022 r., niecały rok później chce już działać globalnie.

Pieniądze z emisji crowdfundingowej

W wyniku emisji akcji spółka zamierza:
- uruchomić produkcję pierwszej partii drukarek stomatologicznych: 3,1 mln zł (środki z emisji zostaną wykorzystane do sfinansowania kosztów produkcji już opracowanego urządzenia, opartego na innowacyjnej technologii utwardzania fotopolimerów warstwa po warstwie za pomocą światła emitowanego przez ekran LCD o wysokiej rozdzielczości z podświetleniem UV LED);

- rozpocząć kampanie wizerunkowe w USA, Europie i Azji: 900 tys. zł - Zortrax Dental SA zamierza sprzedawać swoje rozwiązania globalnie, dlatego część środków pozyskanych z emisji spółka chce przeznaczyć na cele promocji marki na kluczowych rynkach: w USA i Europie (700 tys. zł) oraz Azji (200 tys. zł).

- Nasz plan rozwoju oparty jest na mocnych filarach w postaci doświadczenia oraz zaplecza grupy Zortrax. Prace nad autorskim urządzeniem dla lekarzy dentystów, tworzonym we współpracy z praktykami, znajdują się na finiszu. Zaangażowanie inwestorów społecznościowych ma nam pomóc w krótkim czasie dostarczyć pierwszą partię drukarek i tym samym odpowiedzieć na potrzeby rynku, który za cztery lata ma być wart prawie 1 mld USD, przy rocznym wzroście na poziomie 17 proc.  Chcemy rosnąć jeszcze szybciej i skalować się, co umożliwi planowany na kolejny rok debiut na warszawskim parkiecie – mówi Małgorzata Misiewicz, prezes Zortrax Dental SA.

W I kw. 2022 r. Zortrax Dental zamierza zadebiutować na NewConnect.

Czytaj także: Zortrax Dental puka do drzwi lecznic stomatologicznych