PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Zortrax Dental: drukarka 3D dla stomatologów w IV kw. 2021 r.

Autor: miro • Źródło: ms
25-06-2021, 14:15
Zortrax Dental: drukarka 3D dla stomatologów w IV kw. 2021 r. Drukarka 3D Zortrax Inkspire 2 Dent (fot. archiwum)
Oprócz drukarki  Zortrax Inkspire 2 Dent, która ma pojawić się na rynku w IV kw. 2021 r., spółka Zortrax Dental planuje zaoferować cały ekosystem w postaci dentystycznych i protetycznych żywic, oprogramowania oraz urządzeń peryferyjnych.
  • Prace nad drukarką 3D Zortrax Inkspire 2 Dent, przeznaczonej dla stomatologii są już zakończone, a prototyp drukarki - gotowy.
  • Drukarka 3D - elementem szerszego spektrum rozwiązań dla stomatologii cyfrowej.
  • Zortrax Dental przeprowadza emisję akcji w ramach kampanii crowdinvestingowej (środki z emisji zostaną wykorzystane m.in. do sfinansowania kosztów produkcji drukarki 3D).

- Ostatnia dekada bez wątpienia pokazuje szerokie możliwości druku trójwymiarowego wykorzystywanego w branży medycznej, a w szczególności w stomatologii. Dzięki zastosowaniu drukarek 3D w gabinetach dentystycznych, jak i w laboratoriach, codzienna praca stomatologów i protetyków osiąga zupełnie nowy wymiar. Żmudne, czasochłonne i wymagające ogromnej precyzji procedury są dziś, właśnie dzięki zastosowaniu druku 3D – łatwiejsze, szybsze, a także tańsze. Wykorzystanie technologii druku 3D w stomatologii i ortodoncji już teraz jest imponujące, a należy zwrócić uwagę na to, że rynek dynamicznie się rozwija – mówi Małgorzata Misiewicz, prezes zarządu Zortrax Dental.

Drukarka 3D jednym z elementów rozwiązań dla stomatologii 

Drukarka 3D jest elementem szerszego spektrum rozwiązań dla stomatologii cyfrowej, składającego się z: precyzyjnych skanerów tworzących obraz jamy ustnej pacjenta, projektowania w oprogramowaniu CAD, a także testowania rozwiązań na modelach diagnostycznych.

Właśnie dlatego w ofercie Zortrax Dental, oprócz drukarki 3D Zortrax Inkspire 2 Dent, przeznaczonej dla specjalistów z obszaru stomatologii i protetyki, znajdzie się rozbudowany ekosystem złożony z urządzeń peryferyjnych, materiałów do druku oraz profesjonalnego oprogramowania.

Skład ekosystemu Zortrax Dental

W skład ekosystemu Zortrax Dental wchodzić mają:
- drukarka 3D Zortrax Inkspire 2 Dent zaprojektowana dla stomatologów i protetyków;
- oprogramowanie Zortrax DentLab przeznaczone do pracy w stomatologii;
- urządzenia peryferyjne umożliwiające post-processing wydrukowanych modeli, czyli:
- - urządzenie umożliwiające dodatkowe utwardzanie modeli wydrukowanych z żywic fotopolimerowych - Zortrax Curing Station,
- -urządzenie do oczyszczanie wydrukowanych modeli z nadmiaru żywic - Zortrax Cleaning Station;
- przetestowane i skalibrowane przez inżynierów Zortrax Dental profesjonalne żywice do druku 3D.

Stworzenie ekosystemu wokół drukarki 3D umożliwia dostarczenie klientom (dentystom lub protetykom dentystycznym) kompleksowego, dostosowanego do potrzeb rozwiązania.

Atuty Zortrax Inkspire 2 Dent 

Prace nad drukarką 3D w pełni dedykowaną dla stomatologii są już zakończone, a prototyp drukarki - gotowy. Jest to zupełnie nowe rozwiązanie, które względem poprzednich drukarek Zortrax charakteryzuje się wyjątkową precyzją, którą osiągnięto dzięki współpracy z ekspertami branżowymi i praktykami.

- Jesteśmy świadomi swoich atutów – nasze doświadczenie i dostęp do technologii pozwalają nam konkurować z innymi światowymi producentami specjalistycznych rozwiązań druku 3D dla stomatologii. Spółka ma dostęp do nowoczesnego centrum badań i rozwoju, światowej klasy inżynierów, dlatego planujemy w stosunkowo krótkim czasie wejść najpierw na rynek europejski, a następnie, dzięki kontaktom handlowym wypracowanym przez spółkę matkę, rozpocząć sprzedaż globalną. Umożliwi nam to dostęp do sieci sprzedaży Zortrax, która obejmuje obecnie 90 krajów na całym świecie – podkreśla Mariusz Babula, wiceprezes zarządu Zortrax S.A. i członek rady nadzorczej Zortrax Dental.

Zortrax Dental o kampanii crowdinvestingowej

Obecnie Zortrax Dental przeprowadza emisję akcji w ramach kampanii crowdinvestingowej. Środki z emisji zostaną wykorzystane m.in. do sfinansowania kosztów produkcji już opracowanego urządzenia, opartego na technologii utwardzania fotopolimerów warstwa po warstwie za pomocą światła emitowanego przez monochromatyczny ekran LCD o wysokiej rozdzielczości z równomiernym podświetleniem UV High-Power LED.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
drukarki 3D   kompozyty żywiczne   CAD/CAM   Zortrax  

POLECAMY W SERWISACH