PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Znowu wysoce zaraźliwy i odporny szczep Omikrona

Autor: PAP • Źródło: PAP
08-11-2022, 18:09
Znowu wysoce zaraźliwy i odporny szczep Omikrona Grasuje nowy szczep Omikrona - XBB Fot. AdobeStock
Za szybki wzrost w Australii zachorowań na COVID-19 odpowiada nowy szczep Omikrona - XBB. Wszystko wskazuje na to, że w kraju tym  rozpoczęła się kolejna fala COVID-19.
  • Pochodzący z Singapuru nowy szczep Omikrona XBB, odporny na szczepionki i antyciała zdobyte przez wcześniejsze zachorowania. grasuje w Australii 
  • Australijczycy wezwani zostali do pozostawania w domu w przypadku pogorszającego się stanu zdrowia i noszenia maseczek w miejscach publicznych

- Wnuk Omikrona" szczep XBB jest bardziej zaraźliwy, ale nie bardziej groźny niż to, z czym mierzono się przez ostatnie 12 miesięcy - powiedział dyrektor medyczny Australii prof. Paul Kelly. - To wszystko było do przewidzenia i stanie się częścią naszego życia z COVID-19 w przyszłości - dodał.

Pochodzący z Singapuru XBB jest odporny na szczepionki i antyciała zdobyte przez wcześniejsze zachorowania - przypomniał portal news.com.au.

Kelly wezwał Australijczyków do monitorowania przebiegu swoich szczepień, pozostawania w domu w przypadku pogorszającego się stanu zdrowia i noszenia maseczek w miejscach publicznych.

Informacje dotyczące zachorowań na Covid-19 są w tej chwili podawane w Australii tygodniowo. W ubiegłym tygodniu odnotowano w kraju ponad 43 tys. przypadków.  

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
COVID-19   szczepionka  

POLECAMY W SERWISACH