PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Znieczulenie wciągane nosem

02-07-2013, 00:01
Znieczulenie wciągane nosem (foto: Fotolia/PTWP)
Znieczulenie wciągane nosem (foto: Fotolia/PTWP)
Wniosek o zarejestrowanie środka znieczulającego, podawanego do organizmu pacjenta w formie środka wziewnego, trafił do U.S. Food and Drug Administration. To szansa dla tych wszystkich osób siadających w fotel dentystycznym, których paraliżuje strach na wieść o konieczności iniekcji.

Koncepcja zastrzyka wciąganego nosem powstała w firmie St. Renatus z Kolorado. Preparat nazwany Kovacaine Mist, oddziałuje w głównej mierze na łuk zębodołowy górny.

Naukowcy z Wydziałów Periodoncji i Endodoncji Uniwersytetu Buffalo porównywali efekt Kovacaine Mist (m.in. 3 proc.  chlorowodorku tetrakainy, 0,05 proc.  chlorowodorku  oksymetazoliny, a także   2 proc. chlorowodorku lidokainy) z tradycyjnie podawanymi środkami znieczulającymi. Analiza porównawcza wypadła pozytywnie dla nowego specyfiku.
Znieczulenie - marzenie
Dzięki nowej technologii znieczulania przygotowaniem pacjenta do zabiegu zająć się będą mogły asystentki stomatologiczne.

Ze względu na fakt, że "donosowy" środek nie pozostaje w krwiobiegu tak długo jak zastrzyk w mniejszym stopniu oddziałuje na nerki, płuca i płuca. Istnieje duża szansa, że znieczulanie dzieci będzie obciążone zdecydowanie mniejszym ryzykiem niż obecnie objaśnia Jill Shoemaker, wiceprezes ds. inwestycji w St. Renatus.

Nowy środek znieczulający, opracowany przez specjalistów ze St. Renatus, przeszedł już III fazę badań klinicznych, które zapoczątkowano w lipcu 2012 r. Było to możliwe dzięki dotacji w wysokości 3,5 mln USD pochodzącej od organizacji powszechnie zwanych aniołami biznesu, które wspierają nowe, ale dobrze rokujące projekty rozwojowe. Rezultaty fazy II opublikowane zostały w Journal of Dental Research 20 maja 2013 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   znieczulenia   Techniki pozamedyczne  

POLECAMY W SERWISACH