PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Zimmer Trabecular Metal Implant nagrodzony na MDEA 2013

Autor: Pozostałe źródła
11-09-2013, 00:07
Zimmer Trabecular Metal Implant nagrodzony na MDEA 2013 (fot. Zimmer)
Zimmer Trabecular Metal Implant nagrodzony na MDEA 2013 (fot. Zimmer)
Zimmer Dental Inc. lider rozwiązań implantoprotetycznych i producent systemów implantologicznych został uhonorowany srebrnym medalem, podczas Medical Design Excellence Awards (MDEA) 2013 w kategorii Instrumenty stomatologiczne, sprzęt i akcesoria za Zimmer Trabecular Metal Implant.

Program MDEA nagradza technologie medyczne, dorobek producentów wyrobów medycznych i wielu osób zaangażowanych w procesy projektowania i produkcji: inżynierów, naukowców, projektantów i klinicystów. Wyróżnienia przyznawane są firmom, które przodują w dziedzinie innowacyjności, projektowania i pomysłu inżynieryjnego, które tworzą produkty przełomowe i zmieniające oblicze opieki zdrowotnej na całym świecie.

Takim właśnie jest wyróżniony w tym roku Zimmer Trabecular Metal Implant, który charakteryzuje się osteokonduktywną powierzchnią, utworzoną z materiału zaprojektowanego do wzrostu wewnątrz i na zewnątrz jego struktury. Używany od kilkunastu lat w najnowocześniejszych produktach ortopedycznych firmy Zimmer, Trabecular Metal jest trójwymiarowym, wysoce biokompatybilnym materiałem o porowatości do 80% w części środkowej umożliwiający przerost kości i mający strukturę kompatybilną z kością gąbczastą. Unikalny proces rozwoju kości możliwy jest dzięki porowatej powierzchni implantu stomatologicznego, a potencjał wzrostu kości dotyczy zarówno na powierzchni implantu, jak i w samej jego strukturze.

Zimmer Trabecular Metal Implant został wyróżniony jako jedyny spośród całej światowej konkurencji producentów implantów stomatologicznych. Przez dziesięciolecia zyskał zaufanie tysięcy klinicystów na świecie, którzy w pracy doceniają przede wszystkim kompleksową linię produktów zapewniających udane i przewidywalne wyniki.

Źródło: koldental.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH