PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Zestaw do wirtualnej rzeczywistości u dentystów

ms
19-10-2020, 11:42
Zestaw do wirtualnej rzeczywistości u dentystów Wirtualna rzeczywistość u dentysty (foto: pixabay)
HypnoVR, startup ze Strasburga, oferuje zestaw audio wideo do wirtualnej rzeczywistości, który w połączeniu z medycznym znieczuleniem, pomaga złagodzić ból i niepokój pacjentów podczas zabiegów stomatologicznych.

Utworzony w 2016 r. strasburski startup HypnoVR, łączący medyczne znieczulenie i wirtualną rzeczywistość, ma wielu klientów wśród właścicieli gabinetów stomatologicznych we: Francji, Szwajcarii i Belgii.

Oprogramowanie wirtualnej rzeczywistości pozwala pacjentom złagodzić ból podczas takich zabiegów u dentysty, jak ekstrakcja.

Założycieli firmy Nicolas Schaettel wyjaśnia, że pacjenci podlegający bolesnej procedurze mogą wybrać spersonalizowane elementy wirtualnego świata np. udanie się w komfortowe dla siebie miejsce, np. w góry, na plażę. Mogą również wybrać, czy w tej wirtualnej wędrówce towarzyszyć im będzie głos męski lub żeński, wreszcie mogą także wybrać odpowiedni podkład muzyczny.

HypnoVR ma za zadanie zmniejszenie dawek klasycznych środków uspokajających, ale także powinien łagodzić ból pooperacyjny.

Oprogramowanie HypnoVR używane jest na co dzień w szpitalach uniwersyteckich w Strasburgu, w klinice Rhéna oraz w Mulhouse.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
wirtualna rzeczywistość   ból zęba   znieczulenia  

POLECAMY W SERWISACH