• Utrata zębów z powodu chorób zębów nie jest naturalnym i nieuniknionym procesem
  • Kluczem do zachowania uzębienia do późnego wieku jest właściwa opieka stomatologiczna i higiena jamy ustnej
  • Laseroterapia to technologia, która może być wszechstronnie stosowana w różnego typu zabiegach stomatologicznych

Własne zęby 100-latka

- Istnieje mnóstwo nieporozumień, jeśli chodzi o zdrowie ludzkiego ciała, i chociaż zawsze są wyjątki, to zdrowie można znacznie poprawić dzięki odpowiedniej opiece i wyborom właściwego stylu życia. Zdrowie jamy ustnej nie odbiega od tej reguły, podkreśla prof.  Samuel Low emerytowany wykładowca University of Florida College of Dentistry i były prezydent American Academy of Periodontology.

Strategia "oszczędzania zębów"

Nie ma związku między wiekiem a utratą zębów. Przykładem tego jest choroba przyzębia, która w ostatnich latach znacznie się rozpowszechniła, ale można jej w dużej mierze zapobiegać poprzez odpowiednie "zarządzanie" zdrowiem jamy ustnej.

- Dentyści mają do dyspozycji nowe technologie, bardzo skuteczne w zapobieganiu i leczeniu chorób zębów. Na przykład technologia laserowa, oferuje wiele korzyści zarówno dla lekarza dentysty, jak i dla pacjentów. Coraz powszechniej stosowane są lasery diodowe, emitowane przez nie światło wspomaga konwencjonalne metody leczenia dziąseł. Laser diodowy bardzo wydajne redukuje patogeniczne bakterie powodujące zapalenie dziąseł, podkreśla prof. prof. Samuel Low. 

Wszystkie typy laserów  podnoszą poziom opieki stomatologicznej. Wśród ich zalet amerykański ekspert wymienia:

  • skuteczniejsze leczenie chorób przyzębia,
  • lepsze przyjmowanie się implantów zębowych,
  • mniejsze ilości leków  stosowanych podczas leczenia kanałowego
  • ograniczenie dawek środków znieczulających podczas leczenia próchnicy.