PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Zabiegi medycyny estetycznej u dentysty

Autor: miro • Źródło: ms
13-08-2021, 09:44
Zabiegi medycyny estetycznej u dentysty Po estetykę do dentysty (fot. shutterstock)
Popularność zabiegów estetycznych nie słabnie. Tego typu procedury wykonuje coraz więcej lekarzy dentystów. Są państwa, w których katalog zabiegów medycyny estetycznej, wykonywanych przez stomatologów jest wyraźnie wyszczególniony.
  • Jakie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykonują rutynowo lekarze dentyści w Portugalii.
  • W portugalskich gabinetach stomatologicznych bez problemu można poddać się zabiegom z wykorzystaniem toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego.  

W Portugalii najpopularniejszą grupą zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, wykonywanych przez lekarzy dentystów, stanowią:

Bichektomia:

jedna z najczęściej wykonywanych metod w klinikach i gabinetach stomatologicznych w Portugalii, polega na usuwaniu torebek tłuszczowych z okolicy policzków. W efekcie uzyskuje się wyszczuplenie twarzy, wyraźniejsze zarysowanie kości policzkowej.

Zakotwienie szkieletowe:

Procedura w zasadzie przynależna dentystom, gdyż pozwala na leczenie wad, których terapia tradycyjnymi technikami, była niemożliwa lub dawała kiepskie rezultaty estetyczne. Do zakotwienia szkieletowego w ortodoncji stosowane są: śruby i minipłytki chirurgiczne, implanty podniebienne, mini- i mikroimplanty.

Podanie toksyny botulinowej:

zabieg stosowany w celu zahamowania uwalniania acetylocholiny – neuroprzekaźnika, odpowiedzialnego za przekaz impulsów pomiędzy nerwami a mięśniami. Używa się jej aby ograniczyć pracę niektórych mięśni twarzy powodujących intensywne marszczenie się skóry i tym samym zapobiec powstawaniu lub pogłębianiu się zmarszczek. Początkowo botoks stosowano m.in. w leczeniu zeza u dzieci, niektórych schorzeń neurologicznych, nadpotliwości, w leczeniu migreny.

Wypełnianie kwasem hialuronowym: 

zabieg polegający na wypełnianiu głębokich zmarszczek w różnych punktach twarzy, takich jak zmarszczki. Technika jest szeroko stosowana w celu zwiększenia objętości ust. Zabieg ten został ostatnio usankcjonowany przez Federalną Radę Stomatologii (CFO). 

Plastyka dziąseł:

specjalistyczne działanie chirurgiczne, wykonywane w stomatologii na dziąsłach o nieodpowiednim i niesymetrycznym kształcie. Stany takie mogą powstawać na skutek: - przebytych stanów zapalnych; - po poddziąsłowym złamaniu koron;  - próchnicy poddziąsłowej; - paradontozy. Zabieg wskazany dla pacjentów niezadowolonych z: rozmiaru, koloru czy kształtu dziąseł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ortodoncja   estetyka   botoks   Hialuronian  

POLECAMY W SERWISACH