PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Wynalazki: MP3 gra, kiedy dentysta wierci

Autor: Mirosław Stańczyk
06-10-2012, 22:52
Wynalazki: MP3 gra, kiedy dentysta wierci (źródło: sxc.hu)
Wynalazki: MP3 gra, kiedy dentysta wierci (źródło: sxc.hu)
Dr Dhanni Gustiana z egzotycznej wyspy Jawa, opatentował proste urządzenie, które zagłusza dźwięk wydawany przez pracę wiertła. Ba, zamiast znienawidzonego przez wielu pacjentów buczenia słyszą oni muzykę.

Idea pomysłu zawiera się praktycznie w jednym zdaniu. Dr Gustiana, podłączył odtwarzacz plików mp3 do wiertła (tak podają źródła, ale pewnie chodzi o kątnice lub prostnice) kiedy dentysta wprowadza je w ruch z niewielkiego głośnika zaczyna płynąć kojąca pacjenta muzyka.

Jako, że wynalazek skierowany jest głównie do najmłodszych dentofobów, urządzenie posiada również dodatkowe diody, które migając maja odwrócić uwagę pacjentów od czynności stomatologa.

Co więcej, na narzędziach wprowadzających wiertło w ruch, dr Gustiana umieszcza silikonowe figurki zwierząt lub bohaterów kreskówek, które oczywiście mają podobne zadanie co diody.

Dentysta-wynalazca zdradza, że jego patent spodobał się również dorosłym pacjentom, którzy w większości życzą sobie koncertów w trakcie leczenia.

Dr Dhanii Gustiana jest dumny również z faktu, że cały eksperyment kosztował go zaledwie sześć milionów Rupii, czyli ok.372 funtów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH