• Wszyscy lekarze Invisalign w Polsce będą obsługiwani przez Centrum Planowania Leczenia we Wrocławiu, oczywiście w języku polskim
  • Align Technology zapewnia lekarzom Invisalign komunikację z pracującymi we Wrocławiu CAD designerami
  • Przed wakacjami planowane jest otwarcie zakładu we Wrocławiu, produkującego aparaty nakładkowe Invisalign 

Jeszcze w czerwcu 2022 r. ruszyć ma zakład produkcyjny nakładek Invisalign we Wrocławiu. Firma Align Technology, światowy producent urządzeń medycznych, do których należą skanery iTero i system przezroczystych nakładek Invisalign, wprowadza nowe udogodnienia dla lekarzy Invisalign w Polsce. Na przestrzeni drugiego kwartału 2022 r. wszyscy lekarze Invisalign będą obsługiwani przez Centrum Planowania Leczenia we Wrocławiu.

Wprowadzenie obsługi w języku polskim jest częścią ekspansji operacyjnej Align Technology w Polsce i Europie.

Kolejnym krokiem będzie planowane w II kw. 2022 r. otwarcie zakładu produkcyjnego we Wrocławiu, który będzie trzecią tego typu placówką na świecie i pierwszą w Europie.

Lekarze Invisalign obsługiwani w języku polskim

Wprowadzenie całkowicie polskiej obsługi przez firmę Align Technology zapewni lekarzom Invisalign komunikację po polsku z pracującymi we Wrocławiu CAD designerami.

Rolą projektantów CAD jest opracowywanie planów leczenia dla ortodontów i stomatologów (tzw. ClinChek) w specjalistycznych programach CAD/CAM oraz tworzenie trójwymiarowych modeli uzębienia pacjentów.

Na podstawie przygotowanych i zaakceptowanych przez lekarza modeli 3D, firma Align Technology produkuje zestawy spersonalizowanych nakładek Invisalign.

Po przeniesieniu kont lekarzy Invisalign do oddziału we Wrocławiu, wszystkie  plany leczenia będą obsługiwane przez polski zespół.

– Wierzymy, że wprowadzenie obsługi lekarzy Invisalign w języku polskim pozytywnie wpłynie na jakość i tempo przygotowania planów leczenia.  W ciągu ostatnich kilku miesięcy nasz polski zespół prowadził intensywne przygotowania, aby mieć pewność, że CAD designerzy znają osobiste wymagania i preferencje polskich lekarzy Invisalign. Uruchomienie wsparcia lekarzy w języku polskim jest dla nas kluczowym krokiem i cieszymy się, że komunikacja w zakresie przygotowywania planów leczenia Invisalign będzie przebiegała jeszcze płynniej – komentuje Karolina Komejko, dyrektor Centrum Planowania Leczenia Align Technology we Wrocławiu.

Centrum produkcyjne Align Technology w Polsce

2022 r. będzie kolejnym krokiem milowym dla Align Technology w Polsce. W kwietniu 2021 r. firma oficjalnie ogłosiła plany budowy centrum produkcyjnego we Wrocławiu. Będzie to pierwszy tego typu zakład w Europie i trzeci na świecie (po fabrykach w Meksyku i Chinach). We wrocławskim zakładzie będą produkowane nakładki Invisalign dla pacjentów w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Rozpoczęcie produkcji w nowym zakładzie planowane jest w czerwcu 2022 r. Plan inwestycji zakłada, że do 2025 r. powstanie tam ponad 2,5 tys. miejsc pracy.

Wizytówka Align Technology 

Firma Align Technology zajmuje się projektowaniem i produkcją systemu Invisalign – najbardziej zaawansowanego narzędzia w leczeniu wad zgryzu, skanerów wewnątrzustnych iTero oraz oprogramowania CAD/CAM exocad.

Technologie te pozwalają na ulepszenie procesów ortodontycznych i odtwórczych, poprawiając wyniki leczenia pacjentów i efektywność praktyki dla ponad 212 tys. lekarzy, są również kluczowe w dotarciu do 500 mln pacjentów na świecie.

Do tej pory firma Align Technology umożliwiła lekarzom zastosowanie leczenia systemem Invisalign u ponad 12,8 mln pacjentów.

Align Digital Platform napędza również ewolucję w stomatologii cyfrowej, oferując pakiet unikalnych, autorskich technologii i usług dostarczanych jako kompleksowe rozwiązania dla pacjentów i klientów, ortodontów, stomatologów oraz laboratoriów/partnerów.

Więcej informacji na www.aligntech.com.

Informacje o systemie Invisalign oraz lista lekarzy w okolicy są dostępne na www.invisalign.com.

Informacje o skanerach i usługach iTero dostępne na www.itero.com.

Informacje o ofercie oprogramowania CAM/CAD Exocad oraz lista partnerów handlowych na www.exocad.com.