PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wsparcie dla lekarzy Invisalign. Align Technology uruchamia centrum planowania leczenia

Autor: miro • Źródło: ms
06-06-2022, 14:27
Wsparcie dla lekarzy Invisalign. Align Technology uruchamia centrum planowania leczenia Wsparcie dla lekarzy dentystów leczących metodą nakładek przezroczystych Invisalign Fot. Shutterstock
Działające od 2019 r. wrocławskie Centrum Planowania Leczenia Align Technology, producenta m.in. przezroczystych nakładek Invisalign, zaczęło obsługiwać lekarzy dentystów w języku polskim. Centrum dedykowane jest dentystom leczącym ortodontycznie z wykorzystaniem systemu Invisalign.
  • Wszyscy lekarze Invisalign w Polsce będą obsługiwani przez Centrum Planowania Leczenia we Wrocławiu, oczywiście w języku polskim
  • Align Technology zapewnia lekarzom Invisalign komunikację z pracującymi we Wrocławiu CAD designerami
  • Przed wakacjami planowane jest otwarcie zakładu we Wrocławiu, produkującego aparaty nakładkowe Invisalign 

Jeszcze w czerwcu 2022 r. ruszyć ma zakład produkcyjny nakładek Invisalign we Wrocławiu. Firma Align Technology, światowy producent urządzeń medycznych, do których należą skanery iTero i system przezroczystych nakładek Invisalign, wprowadza nowe udogodnienia dla lekarzy Invisalign w Polsce. Na przestrzeni drugiego kwartału 2022 r. wszyscy lekarze Invisalign będą obsługiwani przez Centrum Planowania Leczenia we Wrocławiu.

Wprowadzenie obsługi w języku polskim jest częścią ekspansji operacyjnej Align Technology w Polsce i Europie.

Kolejnym krokiem będzie planowane w II kw. 2022 r. otwarcie zakładu produkcyjnego we Wrocławiu, który będzie trzecią tego typu placówką na świecie i pierwszą w Europie.

Lekarze Invisalign obsługiwani w języku polskim

Wprowadzenie całkowicie polskiej obsługi przez firmę Align Technology zapewni lekarzom Invisalign komunikację po polsku z pracującymi we Wrocławiu CAD designerami.

Rolą projektantów CAD jest opracowywanie planów leczenia dla ortodontów i stomatologów (tzw. ClinChek) w specjalistycznych programach CAD/CAM oraz tworzenie trójwymiarowych modeli uzębienia pacjentów.

Na podstawie przygotowanych i zaakceptowanych przez lekarza modeli 3D, firma Align Technology produkuje zestawy spersonalizowanych nakładek Invisalign.

Po przeniesieniu kont lekarzy Invisalign do oddziału we Wrocławiu, wszystkie  plany leczenia będą obsługiwane przez polski zespół.

– Wierzymy, że wprowadzenie obsługi lekarzy Invisalign w języku polskim pozytywnie wpłynie na jakość i tempo przygotowania planów leczenia.  W ciągu ostatnich kilku miesięcy nasz polski zespół prowadził intensywne przygotowania, aby mieć pewność, że CAD designerzy znają osobiste wymagania i preferencje polskich lekarzy Invisalign. Uruchomienie wsparcia lekarzy w języku polskim jest dla nas kluczowym krokiem i cieszymy się, że komunikacja w zakresie przygotowywania planów leczenia Invisalign będzie przebiegała jeszcze płynniej – komentuje Karolina Komejko, dyrektor Centrum Planowania Leczenia Align Technology we Wrocławiu.

Centrum produkcyjne Align Technology w Polsce

2022 r. będzie kolejnym krokiem milowym dla Align Technology w Polsce. W kwietniu 2021 r. firma oficjalnie ogłosiła plany budowy centrum produkcyjnego we Wrocławiu. Będzie to pierwszy tego typu zakład w Europie i trzeci na świecie (po fabrykach w Meksyku i Chinach). We wrocławskim zakładzie będą produkowane nakładki Invisalign dla pacjentów w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Rozpoczęcie produkcji w nowym zakładzie planowane jest w czerwcu 2022 r. Plan inwestycji zakłada, że do 2025 r. powstanie tam ponad 2,5 tys. miejsc pracy.

Wizytówka Align Technology 

Firma Align Technology zajmuje się projektowaniem i produkcją systemu Invisalign – najbardziej zaawansowanego narzędzia w leczeniu wad zgryzu, skanerów wewnątrzustnych iTero oraz oprogramowania CAD/CAM exocad.

Technologie te pozwalają na ulepszenie procesów ortodontycznych i odtwórczych, poprawiając wyniki leczenia pacjentów i efektywność praktyki dla ponad 212 tys. lekarzy, są również kluczowe w dotarciu do 500 mln pacjentów na świecie.

Do tej pory firma Align Technology umożliwiła lekarzom zastosowanie leczenia systemem Invisalign u ponad 12,8 mln pacjentów.

Align Digital Platform napędza również ewolucję w stomatologii cyfrowej, oferując pakiet unikalnych, autorskich technologii i usług dostarczanych jako kompleksowe rozwiązania dla pacjentów i klientów, ortodontów, stomatologów oraz laboratoriów/partnerów.

Więcej informacji na www.aligntech.com.

Informacje o systemie Invisalign oraz lista lekarzy w okolicy są dostępne na www.invisalign.com.

Informacje o skanerach i usługach iTero dostępne na www.itero.com.

Informacje o ofercie oprogramowania CAM/CAD Exocad oraz lista partnerów handlowych na www.exocad.com.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Invisalign   aligner   aparaty nakładkowe  

POLECAMY W SERWISACH