PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Włókienno-metalowa maseczka. Chroni lepiej przed Omikronem

Autor: nieck • Źródło: PAP
22-07-2022, 08:21
Włókienno-metalowa maseczka. Chroni lepiej przed Omikronem W Japonii dostępne są nowatorskie maseczki ochronne Fot. AdobeStock
Japoński naukowiec wpadł na pomysł maseczki, która lepiej chroni przed zakażeniem Omikronem niż tradycyjna. Maseczka składa się z czterech warstw i zawiera domieszkę stopu  miedzi i cynku.
  • Nowatorskie maseczki opracował japoński biolog Ryuichi Nakano z Nara Medical University
  • Okazuje się, że stop miedzi i cynku ma lepsze właściwości przeciwwirusowe niż czyste metale, mające udowodnione działanie przeciwbakteryjne
  • Aktualnie włókienno-metalowa maseczka kosztuje 3,50 zł

Włókienno-metalowa maseczka. Chroni lepiej przed Omikronem

Wykorzystując specjalną technologię, japoński biolog Ryuichi Nakano oraz firma zajmująca się obróbką metali Yamato Shinku-Kougyo Co. opracowali czterowarstwowe, włókienno-miedziano-cynkowe maseczki chroniące przed co najmniej dwoma wariantami koronawirusa.

Ryuichi Nakano, adiunkt na japońskim uniwersytecie Nara Medical University analizował metale i stopy, sprawdzając ich potencjalny wpływ na powstrzymanie infekcji koronawirusa w szpitalach. Wykazał, że niektóre stopy miedzi na przykład te z cynkiem skutecznie chronią przed wirusami. Srebro lub czysta miedź zwalczają jedynie bakterie.

Cena nowatorskiej maseczki - 3,5 zł za sztukę

Kazumi Iwamoto, dyrektor zarządzający firmy Yamato Shinku-Kougyo Co. zapewnił o wysokiej skuteczności stworzonych maseczek, które poddano dogłębnym testom.

Firma rozpoczęła sprzedaż maseczek w lutym w cenie 3,120 jenów (około 105 zł) za opakowanie 30 maseczek w standardowym rozmiarze. 15 lipca, po otrzymaniu setek próśb, dołączono do sprzedaży mniejsze maseczki w cenie 2,700 jenów (około 91 zł) za opakowanie oraz w rozmiarze dziecięcym za 2,550 jenów (około 86 zł) za opakowanie. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
zakażenia   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH