PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wizualizacja uśmiechu pacjenta. Premiera Align Technology

Autor: miro • Źródło: ms
07-07-2022, 15:02
Wizualizacja uśmiechu pacjenta. Premiera Align Technology Konsultacja w zakresie leczenia Invisalign za pomocą narzędzia Invisalign Outcome Simulator Pro
Firma Align Technology wprowadza na rynek narzędzie Invisalign Outcome Simulator Pro. Rozwiązanie to pozwala na prezentację pacjentom potencjalnych efektów uzyskanych po leczeniu metodą nakładek ortodontycznych Invisalign.
  • Firma Align Technology wdraża narzędzie umożliwiające błyskawiczne połączenie zdjęcia twarzy pacjenta z symulacją leczenia w 3D. Powstaje sugestywny obraz nowego uśmiechu pacjenta
  • Invisalign Outcome Simulator Pro ułatwia pracę i usprawnia przebieg konsultacji przed leczeniem nakładkami ortodontycznymi
  • Nowe narzedzie - Invisalign Outcome Simulator Pro - dostępne będzie we wszystkich skanerach i systemach obrazowania iTero Element Plus w II połowie 2022 r.

Błyskawiczna wizualizacja przyszłego uśmiechu pacjenta

Firma Align Technology wprowadza na rynek Invisalign Outcome Simulator Pro. Rozwiązanie to jest kolejnym etapem w rozwoju technologii Invisalign Outcome Simulator, wykorzystującej możliwości narzędzia ClinCheck „In-Face” Visualization Tool.

Dzięki wdrożeniu tego narzędzia możliwe jest niemal błyskawiczne połączenie zdjęcia twarzy pacjenta z symulacją leczenia w 3D. W ten sposób uzyskuje się sugestywny obraz spersonalizowanej prezentacji nowego uśmiechu pacjenta.

Generowanie wizualizacji twarzy lub obrazu uzębienia w 3D trwa zaledwie kilku minut .

Narzędzie jest dostępne w skanerach i systemach obrazowania z serii iTero Element Plus.

Sugestywna prezentacja potencjalnego efektu leczenia  

Invisalign Outcome Simulator Pro ułatwia pracę i usprawnia przebieg konsultacji, dzięki czemu lekarz może maksymalnie wykorzystać czas spędzony przez pacjenta w gabinecie stomatologicznym.

Pacjentów można fotografować urządzeniem mobilnym dzięki aplikacji Invisalign Practice App, a skan wykonuje się skanerem iTero Element Plus.

Po wykonaniu cyfrowych fotografii pacjenta, narzędzie Invisalign Outcome Simulator Pro uruchamia się w tle, pozwalając lekarzowi na dalsze prowadzenie konsultacji z wykorzystaniem innych narzędzi iTero. W tym czasie generowana jest symulacja wyników leczenia Invisalign.

Powstaje zintegrowana platforma produktów i usług cyfrowych 

- Nowe narzędzie Invisalign Outcome Simulator Pro pozwala na zwiększenie efektywności pracy lekarzy. Rozwiązanie to dostosowane jest do współpracy z narzędziami iTero Element. Wdrożony produkt przybliża firmę Align Technology do jej głównego celu: stworzenia zintegrowanej platformy produktów i usług cyfrowych stanowiącej efektywne narzędzie pracy dla lekarzy korzystających z systemu Invisalign. Dzięki niemu możliwe będzie szybsze rozwijanie praktyki lekarskiej dzięki zapewnieniu pacjentom holistycznego leczenia – mówi Yuval Shaked, wiceprezes ds. skanerów i usług iTero.

Prosty i efektowny sposób na prezentację uśmiechu 

- Invisalign Outcome Simulator Pro jest kolejnym krokiem w kierunku zagwarantowania lekarzom dostępu do najnowszych osiągnięć nauki i technologii stomatologicznej za pośrednictwem platformy Align Digital Platform. W ten sposób pomagamy lekarzom odmieniać uśmiechy i życie pacjentów. To wszystko dzięki zastosowaniu leczenia Invisalign – dodaje Raj Pudipeddi, dyrektor ds. produktów i marketingu, wiceprezes i dyrektor zarządzający w regionie Azji i Pacyfiku.

Invisalign Outcome Simulator Pro został zaprezentowany podczas konferencji Amerykańskiego Stowarzyszenia Ortodontów, która odbyła się w Miami (21-24 maja), a także w trakcie Nordics GP Forum w Kopenhadze (20 maja) i podczas szczytu UKI Ortho Summit w Londynie (20 - 21 maja).

Invisalign Outcome Simulator Pro dostępny jest - w ramach premiery rynkowej - dla ograniczonej liczby odbiorców, natomiast we wszystkich skanerach i systemach obrazowania iTero Element Plus wprowadzony zostanie od drugiej połowy 2022 r.

Wizualizacja twarzy odmienia przebieg konsultacji z pacjentami

- Invisalign Outcome Simulator Pro z wizualizacją twarzy całkowicie odmienił przebieg moich konsultacji z pacjentami. Dzięki jego zastosowaniu pacjenci znacznie częściej wyrażają zgodę na przeprowadzanie leczenia, ponieważ widok nowego uśmiechu budzi u nich wiele emocji. Niedawno miałem pacjenta, który przyszedł na higienizację, a po obejrzeniu wizualizacji swojego potencjalnego przyszłego uśmiechu ostatecznie zdecydował się na leczenie Invisalign – mówi dr Johnathan Fitzpatrick, lekarz stomatolog specjalizujący się w stomatologii estetycznej i odtwórczej z Glasgow (Szkocja), który uczestniczył w premierze rynkowej Invisalign Outcome Simulator Pro.

Align Technology w cyfrowej stomatologii 

Firma Align Technology zajmuje się projektowaniem i produkcją systemu Invisalign – zaawansowanego narzędzia w leczeniu wad zgryzu, skanerów wewnątrzustnych iTero oraz oprogramowania CAD/CAM exocad.

Technologie te pozwalają na ulepszenie procesów ortodontycznych i odtwórczych, poprawiając wyniki leczenia pacjentów i efektywność praktyki dla ponad 212 tys. lekarzy, są również kluczowe w dotarciu do 0,5 mld pacjentów na świecie.

Do tej pory firma Align Technology umożliwiła lekarzom zastosowanie leczenia systemem Invisalign u ponad 12,8 mln pacjentów. Align Digital Platform napędza również ewolucję w stomatologii cyfrowej, oferując pakiet autorskich technologii i usług dostarczanych jako kompleksowe rozwiązania dla pacjentów i klientów, ortodontów, stomatologów oraz laboratoriów - partnerów.

Więcej informacji na www.aligntech.com

Dodatkowe informacje o systemie Invisalign oraz lista lekarzy w okolicy są dostępne na www.invisalign.com.

Informacje o skanerach i usługach iTero dostępne na www.itero.com

Dodatkowe informacje o ofercie oprogramowania CAM/CAD Exocad oraz lista partnerów handlowych na www.exocad.com 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ortodoncja   Align Technology   Invisalign   aligner   aparaty nakładkowe  

POLECAMY W SERWISACH