Wiemy już wszystko? Czy jednak pozwolimy się zaskoczyć?

I w tym tkwi sens blisko 20 filmów produktowych przygotowanych przez OLIDENT! A sukcesem jest, gdy jeden na stu oglądających wykorzysta jakąś wskazówkę w swojej codziennej pracy.
FILMOWY Olident to przede wszystkim zgrabnie i estetycznie przygotowana wiedza praktyczna, do której można sięgnąć w każdej chwili. Niemal każda standardowa procedura stomatologiczna została sfilmowana, by wyraźnie wskazać poszczególne etapy pracy. Wykorzystane przy tym zostały materiały firmy Olident, które stanowią kompletne systemy, np. wiertła, wytrawiacze, systemy wiążące, kompozyty oraz finiry i szczotki. Jednak filmy nie promują wyłącznie samych materiałów, ale poprawne ich wykorzystanie w pracy.
Przyjrzyjmy się filmowi o wkładach koronowo-korzeniowych, a dokładniej ich przycinaniu, aby dopasować długość wkładu do opracowanego kanału. Wyszukiwarki pełne są zdjęć, gdzie operator przycina wkład z włókien szklanych po zacementowaniu go w kanale. Czy to właściwa procedura? Niektórzy lekarze twierdzą, że tak. Tymczasem, Olident, jako producent zdecydowanie tego odradza.
Dlaczego?
W największym zagrożeniu znajduje pacjent, który mimo obecności koferdamu narażony jest na wdychanie drobinek włókien szklanych uwolnionych z matrycy kompozytowej podczas ingerencji w jej zamkniętą strukturę. Zatem wkład z włóknami szklanymi należy zawsze przycinać poza jamą ustną, jeszcze przed zacementowaniem. Najlepiej w maseczce ochronnej i blisko ssaka.
Inne przydatne wskazówki dotyczą powszechnego zamykania strzykawek dualnie wiążących oryginalnym korkiem, który zdjęto ze strzykawki przed pierwszym użyciem. Niestety na własne życzenie operator ryzykuje wyrzuceniem całej strzykawki do kosza przed następnym jej użyciem.
Dlaczego?
Nawet odrobina katalizatora przeniesiona w okolicę wlotu z bazą (lub odwrotnie) grozi nieopatrznym spolimeryzowaniem materiału. W efekcie materiał może być nierównomiernie wypychany do końcówki mieszającej, co zmieni proporcje bazy i katalizatora i materiał nie będzie wiązał we wskazanym czasie. Może też dojść do całkowitego zablokowania ujść strzykawki i aplikacja materiału będzie niemożliwa. Najlepszym i jedynym sposobem bezpiecznego zamknięcia strzykawki jest pozostawienie na niej zużytej końcówki mieszającej. Związany materiał będzie skutecznym korkiem aż do ponownego zastosowania produktu. Ta zasada dotyczy nie tylko strzykawek firmy Olident, ale wszystkich chemicznie i dualnie wiążących materiałów dostępnych na rynku.
Strona: 1 z 2
- 1
- 2
- następna »
-
Koronawirus 23 stycznia: 346 zgonów i 6322 zakażeń
newsDENT -
Przy niedoborze witaminy D cztery razy wyższe ryzyko COVID-19
techDENT -
Lekarz i lekarz dentysta spoza UE: niebezpieczne „uproszczenia” ministra zdrowia
lexDENT -
Andrzej Matyja: pwz nadaje wyłącznie samorząd lekarski, a nie Ministerstwo Zdrowia
lexDENT -
Centrum Estetique na szybkiej ścieżce rozwoju
bizDENT -
UM we Wrocławiu: wolnych 6 etatów dla asystentów na stomatologii
eduDENT -
MZ o kwotach zaliczkowych według formuły 1/12
lexDENT -
Częstochowa przeznacza pieniądze na stomatologię dziecięcą
bizDENT
-
NFZ: bezlimitowe świadczenia stomatologiczne dla pacjentów do 18 r. ż.
newsDENT -
Obowiązek sprawozdawczy w 2021 r.
lexDENT -
Z sądu: dentysta nie zawinił uszkodzenia nerwu trójdzielnego
lexDENT -
W szpitalach węzłowych szczepieni dentyści przeciwko COVID-19
newsDENT -
COVID-19: gdzie telefonować w sprawie szczepień grupy zero
newsDENT -
Umowy z NFZ pokazują postępującą agregację rynku stomatologicznego, czy tylko?
newsDENT -
Lekarze i lekarze dentyści: zasady pracy w pandemii nie do przyjęcia
lexDENT -
OIL Gdańsk: rozliczenia kontraktów stomatologicznych
lexDENT
PRACA: OSTATNIE OGŁOSZENIA
-
lekarz dentysta
Mielec, podkarpackie -
lekarz dentysta
Katowice, Giszowiec, śląskie -
lekarz dentysta
Przemyśl, podkarpackie -
lekarz dentysta
Warszawa, mazowieckie