• Align Technology wprowadza nowe funkcjonalności w ramach Align Digital Platform.
  • Nowy wymiar cyfrowego planowania leczenia zarówno ortodontycznego, jak i w stomatologii odtwórczej, zapewnia lekarzom większą elastyczność, spójność procesu leczenia oraz możliwości modyfikacji przyjętego planu działania.
  • Wdrożone zmiany były możliwe m.in. dzięki danym i wnioskom uzyskanym w procesie leczenia Invisalign u ponad 12 mln pacjentów.

Align Digital Platform (ADP) jest połączeniem oprogramowania (zastrzeżonego) oraz systemów i usług, zaprojektowanych w celu zapewnienia bezproblemowej  współpracy pomiędzy: lekarzami dentystami, laboratoriami i pacjentami.

Wdrożone modyfikacje systemu Invisalign dotyczą programów:
ClinCheck Live Update z kontrolerem 3D;
Invisalign Practice App;
Invisalign Personalized Plan (IPP);
Invisalign Smile Architect.

Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom - cyfrowe planowanie leczenia ortodontycznego i w stomatologii odtwórczej, zapewni lekarzom większą elastyczność, spójność procesu leczenia oraz możliwości modyfikacji planu leczenia. Wszystko odbywa się  w czasie rzeczywistym.

Poprawa jakości planowania w systemie Invisalign  

Celem każdej z tych funkcji jest poprawa jakości, wydajności i skali planowania leczenia systemem Invisalign, a także zwiększenie zaangażowania lekarza i pacjenta w uzyskaniu lepszych wyników leczenia.

- Wprowadzenie modyfikacji dla systemu Invisalign na platformie cyfrowej Align redefiniuje cały proces planowania leczenia systemem Invisalign. Upraszczamy każdy krok m.in. umożliwiamy lekarzom dentystom łatwiejszy kontakt z pacjentami, co pozwala realizować wizję prostej w użytkowaniu platformy cyfrowej - komentuje Raj Pudipeddi, dyrektor ds. produktów i marketingu firmy Align Technology, starszy wiceprezes i dyrektor zarządzający regionu Azji i Pacyfiku.

– Prace nad aktualizacją programów ClinCheck Live Update i Invisalign Personalized Plan trwały wiele miesięcy i były możliwe tylko dzięki doświadczeniu, danym i wnioskom zdobytym dzięki zastosowaniu leczenia Invisalign u ponad 12 mln pacjentów. We wszystkich innowacjach wykorzystujemy połączenie sztucznej inteligencji i automatyzacji.  Dzięki temu można: tworzyć, personalizować i modyfikować plany leczenia systemem Invisalign w sposób bardziej wydajny i spójny. To, co kiedyś zajmowało kilka dni, może być teraz zrealizowane w ciągu kilku minut – oznacza to duży wzrost efektywności leczenia z perspektywy lekarzy i ich pacjentów – dodaje Sreelakshmi Kolli, starszy wiceprezes i dyrektor ds. cyfrowych w Align Technology.

Leczenie dostosowanie do preferencji lekarza dentysty 

– Wiemy, że każdy certyfikowany lekarz Invisalign ma inne preferencje, a każdy pacjent jest wyjątkowy. Plany leczenia mogą różnić się w zależności od wielu czynników, do których należą: rodzaj wady zgryzu, wiek pacjenta i oczekiwany przez niego efekt. Z tego powodu lekarze poświęcają dużo czasu na planowanie, przeglądanie i modyfikowanie symulacji leczenia ClinCheck. Czas ten wydłuża się wraz z rozwojem praktyki lekarskiej - przyznaje dr Mitra Derakhshan, wiceprezes ds. klinicznych w firmie Align Technology.

- Invisalign Personalized Plan i ClinCheck Live Update z kontrolerem 3D pomagają lekarzom na tworzenie jeszcze bardziej spersonalizowanych planów leczenia ClinCheck. Korzystając z kontrolera 3D, lekarze mogą zwiększyć wydajność praktyki dzięki możliwości dokonywania zmian w czasie rzeczywistym - zapewnia Mitra Derakhshan.

- Invisalign Smile Architect łączy planowanie leczenia z uwzględnieniem rysów twarzy i leczenie ortodontyczne w ramach oprogramowania ClinCheck, zapewniając elastyczność i dostosowanie do różnych potrzeb pacjentów, niezależnie od tego, czy jest to leczenie ortodontyczne czy odtwórcze - wyjaśnia Mitra Derakhshan.

- Takie podejście ułatwia lekarzom dentystom dzielenie się swoją wizją z pacjentami oraz korzystanie z technologii i narzędzi cyfrowych - w celu uzyskania najlepszej jakości rezultatów klinicznych  – kończy Mitra Derakhshan.

Przypomnijmy, że firma Align Technology, specjalizuje się m.in. w projektowaniu, produkcji i dostawach, stosowanych w cyfrowej ortodoncji i stomatologii odtwórczej:
- przezroczystych nakładek Invisalign,
- skanerów wewnątrzustnych iTero,
- oprogramowania CAD/CAM exocad. 

***

Informacje dotyczące innowacji Invisalign przygotowane dla Align Digital Platform:

ClinCheck Live Update z kontrolerem 3D 

ClinCheck Live Update to nowa funkcja w ClinCheck Pro, która umożliwia lekarzom modyfikację planów leczenia pacjentów Invisalign w czasie rzeczywistym, co jest zupełnie nowym doświadczeniem w planowaniu leczenia. Dzięki tej funkcji lekarze będą mogli wykorzystywać elementy kontrolera 3D do wprowadzania zmian w planie ClinCheck i zobaczyć je w planie leczenia w ciągu ok. 2 minut.

Oszczędza to tygodnie interakcji pomiędzy lekarzami i projektantami CAD, a także pozwala dokładniej oddać zamierzenia lekarza. Po wprowadzeniu zmian do planu leczenia w czasie rzeczywistym, lekarze mogą natychmiast zatwierdzić zmodyfikowany plan, umożliwiając w ten sposób rozpoczęcie produkcji przezroczystych nakładek Invisalign.

Funkcja ClinCheck Live Update z kotrolerem 3D jest dostępna dla wybranych produktów, w tym Invisalign Comprehensive, Invisalign Lite, Invisalign Express 7 oraz zamówień dodatkowych alignerów. Nie ma ograniczeń co do liczby modyfikacji, jakie można wprowadzić za pomocą aktualizacji ClinCheck Live Update.

Dodatkowe informacje będą dostępne pod koniec II kw. 2022 r.

Invisalign Practice App

To nowy mobilny dodatek do platformy Invisalign Doctor Site (IDS), który usprawnia pracę w gabinecie poprzez umieszczenie w jednej wygodnej aplikacji wielu funkcji leczenia Invisalign, z których lekarze korzystają w codziennej pracy.

Należą do nich przechwytywanie zdjęć, Invisalign Virtual Care, Invisalign Virtual Appointment i symulacja Invisalign SmileView. Intuicyjny interfejs użytkownika pozwala lekarzom również zarządzać i nadawać priorytety zadaniom, takim jak plany leczenia ClinCheck oczekujące na zatwierdzenie oraz zalecenia dla pacjentów.

Invisalign Personalized Plan (IPP)

To nowa funkcja w oprogramowaniu ClinCheck Pro, zaprojektowana w celu usprawnienia procesu planowania leczenia i ułatwienia lekarzom realizacji planów leczenia w sposób bardziej spójny i wydajny. Łączy ona zautomatyzowane i działające niemal w czasie rzeczywistym oprogramowanie do planowania leczenia ClinCheck z możliwością tworzenia i zarządzania preferencjami leczenia, takimi jak określenie zaleceń lekarskich, preferencje kliniczne i specjalne instrukcje, które powinny być stosowane w określonych wskazaniach lub przypadkach, np. w leczeniu nastolatków, w przypadkach takich wad zgryzu jak zgryz otwarty, zgryz głęboki i inne.

IPP daje lekarzom szeroki zakres spersonalizowanych preferencji i instrukcji dotyczących procesu planowania leczenia już początku pracy z oprogramowaniem ClinCheck, co poprawia jakość planowania leczenia, jak również wyniki leczenia pacjentów. 

Ze względu na indywidualne podejście każdego lekarza do różnych przypadków, IPP jest wprowadzany etapami wśród naszych klientów.

Invisalign Smile Architect 

Umożliwia planowanie leczenia ortodontycznego i odtwórczego w oparciu o rysy twarzy pacjenta. Łączy w sobie zastosowanie skanów wewnątrzustnych iTero, zdjęć twarzy oraz oprogramowania ClinCheck, aby umożliwić lekarzom tworzenie planów leczenia, które integrują leczenie ortodontyczne i odtwórcze. Dzięki narzędziu ClinCheck In-Face Visualization, lekarze otrzymują rendering twarzy, który mogą wykorzystać do planowania leczenia i wizualizacji uśmiechu pacjentów, zarówno po leczeniu systemem Invisalign, jak i leczeniu odtwórczym.

Leczenie ortodontyczne i odtwórcze stwarza coraz większe szanse dla stomatologów ogólnych, ponieważ zapewnia lekarzom pojedynczy ekosystem umożliwiający jednoczesne planowanie leczenia ortodontycznego i uzupełnień protetycznych. Obecnie w około 45 proc. przypadków leczenia odtwórczego w Ameryce Północnej można zastosować leczenie ortodontyczne.

Oprogramowanie Invisalign Smile Architect zostało udostępnione wyłącznie na platformie Invisalign Go dla stomatologów ogólnych, pomaga lekarzom w planowaniu kompleksowego leczenia ich pacjentów, z uwzględnieniem rozwiązań stomatologii minimalnie inwazyjnej, która pozwala zachować zdrową, naturalną strukturę zębów, a także zapewnia lepsze wyniki leczenia.

Invisalign Smile Architect jest obecnie pilotażowo wdrażany wyłącznie dla produktów z linii Invisalign Go. Dodatkowe informacje będą dostępne po wprowadzeniu produktu na rynek, które jest przewidziane w ostatnim kwartale 2022 r.