PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

W jaki sposób stres dewastuje zęby

Autor: miro • Źródło: ms
15-12-2021, 08:32
O dylematach podejmowania leczenia kanałowego, do którego skłaniają, sygnalizowane przez pacjenta, dolegliwości bólowe, ale przeciw któremu świadczą wyniki badań i testów diagnostycznych – rozmawiamy z endodontą, lek. stom. Bartłomiejem Karasiem, członkiem Działu Badawczego Polskiego Towarzystwa Endodontycznego.

Stres – zwłaszcza przewlekły – może powodować również zaburzenia w pracy ślinianek , a w konsekwencji uczucie suchości w ustach. Tymczasem ślina jest nie tylko bezcenną dla zdrowia zębów substancją o właściwościach bakteriobójczych, ale i bierze udział w procesach trawienia. Jej permanentny niedobór skutkuje i szybkim rozwojem próchnicy, i problemami gastrologicznymi.

***

Lek. stom. Bartłomiej Karaś jest uznanym endodontą. Jako prelegent regularnie uczestniczy w konferencjach i wykładach dotyczących leczenia kanałowego i w Polsce, i na świecie. Prowadzi kursy dla stomatologów – dzieli się swoimi doświadczeniami, aby inni lekarze mogli podnieść skuteczność prowadzonego przez siebie leczenia. Od 2013 r. przeprowadził ponad 350 kursów i wykładów na czterech kontynentach. Jako wykładowca współpracuje ze znanymi organizacjami, jako lider opinii z firmami: Style Italiano Endodontics, Poldent, Witkowscy Dental Training Center, Akademia Stomatologii, Carestream, Esdent, Opident czy Nevadent.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
endodoncja   leczenie kanałowe   Bartłomiej Karaś  

POLECAMY W SERWISACH