Oto lista produktów oceniona przez recenzentów targów New York Dental Meeting 2014 jako "nowości rynkowe".


Adhese Universal
(Ivoclar-Vivadent): jednoskładnikowy, światłoutwardzalny, uniwersalny materiał łączący, stosowany w procedurach łączenia uzupełnień pośrednich i bezpośrednich. Jest kompatybilny ze wszystkimi technikami wytrawiania tkanek zęba: samowytrawiania, selektywnego wytrawiania szkliwa oraz całkowitego wytrawiania szkliwa i zębiny.

Futurabond U (Voco): podwójnie utwardzalny uniwersalny system wiążący. Stosowany przy bezpośredniej i pośredniej odbudowie ubytków. Wskazania do leczenia nadwrażliwości szyjek zębowych. Stosowany do uszczelniania ubytków przed wypełnieniami amalgatowymi i przed mocowaniami tymczasowymi. Mocowanie wkładu korzeniowego jedno- lub podwójnie utwardzalnego kompozytu.

Aquarius flosser (Water pik): urządzenie do usuwania płytki nazębnej. Przeznaczony do bardzo wąskich przestrzeni międzyzębowych. Metoda jest skuteczna jak czyszczenie przestrzeni międzyzębowych nicią dentystyczną, a jednocześnie jest łagodna dla dziąseł. Jest szczególnie polecane osobom, które noszą korony, mosty oraz inne aparaty stałe.

Enamel Health (Colgate): pasta z formułą fluoru, sprzyjająca odbudowie struktury wapnia i fluoru w przestrzeni szkliwa. Cząsteczki pasty wygładzające powierzchnie zębów, utrudniając osadzanie się na nich kolonii bakterii.

VoiceWorks (Florida Probe): system do rejestracji oceny stanu uzębienia za pośrednictwem głosu. Rozwiązanie to pozwala na przeprowadzenie badania i zarejestrowanie rezultatów bez pomocy asysty. Praca w tym systemie wymaga używania słuchawek z mikrofonem,

Ssak Davida Ronto (Ronto): wyróżnia się kształtem, ale przede wszystkim wieloma niewielkimi otworami, rozmieszczonymi według określonego algorytmu na całej długości końcówki. To te otwory sprawiają, że element ssący, niezależnie od warunków panujących w trakcie zabiegu, nie zatyka się, perfekcyjnie doprowadza ciecze i odprowadza je wraz ze zbędnymi cząsteczkami pojawiającymi w polu zabiegowym.