PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Technologie cyfrowe zwalczające choroby przyzębia. Nagrody na EuroPerio10

Autor: nieck • Źródło: en
22-06-2022, 12:18
Technologie cyfrowe zwalczające choroby przyzębia. Nagrody na EuroPerio10 Technologie cyfrowe w walce z paradontozą Fot. AdobeStock
European Federation of Periodontology wyróżnia najlepszych innowatorów, których praca przyczynia się do postępów w leczeniu lub zapobieganiu chorób przyzębia. Pierwsze nagrody wręczono podczas kongresu w Kopenhadze, 18 czerwca br.
 • European Federation of Periodontology (EFP) wyróżnia najlepszych innowatorów w dziedzinie periodontologii
 • Trzy pierwsze w historii  nagrody EFP Innovation Award for Digital Solutions for Gum Health zostały przyznane podczas kongresu EFP w Kopenhadze, 18 czerwca br
 • Technologie cyfrowe odgrywają coraz większą rolę w profilaktyce i leczeniu, a nagroda EFP ma na celu wspieranie innowacji w tej dziedzinie

Wynalazki wspierające zdrowie dziąseł

European Federation of Periodontology (EFP) ogłosiła w Kopenhadze, 18 czerwca 2022 r. laureatów pierwszej w historii nagrody EFP Innovation Award for Digital Solutions for Gum Health.  Sponsorem nagród jest firma  GlaxoSmithKline. 

Nagroda będzie przyznawana co roku trzem innowacyjnym projektom cyfrowym  przeznaczonym dla ogółu społeczeństwa, dentystów i naukowców. Projekty te są wyróżniane za potencjał wnoszony do działań  nad poprawą zdrowia dziąseł.

Nagrody zostały wręczone na kongresie EuroPerio10, głównym światowym kongresie periodontologii i implantologii, organizowanym przez EFP.

Technologie cyfrowe nagrodzone  w tym roku podczas EuroPerio10

 • I nagroda w wysokości 10 tys. euro
  „Dental Coach App” aplikacja autorstwa dr Lodewijk Gründemann i dr Melle Vroom z Goutum w Holandii.
 • II nagroda w wysokości 6 tys. euro
  „Dental Tracker™, aplikacja mobilna dla pacjentów, stomatologów i naukowców pracujących w dziedzinie  periodontologii, autorstwa dr Boey Sean Kuan, Perio.Co, Singapur.
 • III nagroda w wysokości 4 tys. euro
  „AI-PERIO: integracja percepcji zdrowia dziąseł i profilaktyki zapalenia przyzębia", aplikacja mobilna wykorzystująca sztuczną inteligencję, autorzy to dr Giacomo Baima i dr Mario Aimetti z University of Turin, we Włoszech we współpracy z firmą Anti-Inflammaging Company.

Projekty zostały wybrane przez jury składające się z przewodniczących kilku komitetów EFP.  Jako główne kryteria do oceny każdego wniosku posłużyły zapotrzebowanie, potencjalny rynek, prezentacja pomysłu oraz biznesplan.

Konkurs na  innowacje cyfrowe skierowane do społeczeństwa, dentystów i/lub naukowców

Dla społeczeństwa
Technologie cyfrowe, takie jak aplikacje lub urządzenia, które poprawiają stan zdrowia przyzębia i zapobiegają zapaleniu dziąseł.

Dla lekarza dentysty
Technologie cyfrowa, które pomagają klinicystom diagnozować lub poprawiać stan dziąseł ich pacjentów

Dla naukowców periodontologów
Nowe metody cyfrowe, które podnoszą jakość badań nad zdrowiem dziąseł.

Powszechna zapalna choroba. nieleczone rujnuje zęby

Profesor Andreas Stavropoulos, prezes EFP, podkreślał podczas kongresu w Kopenhadze, że zapalenie przyzębia,  jest najczęstszym niezakaźnym przewlekłym stanem zapalnym . Jeśli nie jest odpowiednio leczone, często prowadzi do całkowitej utraty zębów. Zapaleniu przyzębia można jednak w dużej mierze zapobiec dzięki dobrej higienie jamy ustnej i regularnym wizytom kontrolnym u dentysty. 

Natomiast dr Stephen Mason, z Oral Health, GSK Consumer Healthcare, mówił o niezwykłej okazji, by dokonać znaczącej zmiany i wyeliminować problemy ze zdrowiem jamy ustnej u milionów ludzi na całym świecie. - Aby to zrobić, musimy zdać sobie sprawę, że ludzie nie tylko korzystają z Internetu, wielu z nich „żyje” online. Dlatego firma GSK Consumer Healthcare jest dumna z bycia sponsorem nowej nagrody EFP Innovation Award za cyfrowe rozwiązania dla zdrowia dziąseł. Rozwiązania cyfrowe to nie tylko kluczowy czynnik umożliwiający poprawę zdrowia przyzębia, ale także droga do lepszego zdrowia na co dzień. Jesteśmy zaangażowani w EFP i nigdy nie przestaniemy dążyć do znalezienia nowych i innowacyjnych sposobów przyczynienia się do poprawy zdrowia dziąseł na całym świecie, podkreślał dr Mason.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
zapalenie dziąseł   periodontologia   paradontoza  

POLECAMY W SERWISACH