• Sztuczna inteligencja, podaje w czasie rzeczywistym wskazówki w jaki sposób szczotkować zęby.
  • Inteligentny czujnik siły nacisku podpowiada użytkownikom z jaką siłą powinni przykładać szczoteczkę do zębów.
  • Badania kliniczne dowodzą, że technologia mikrowibracji zapewnia m.in. sześciokrotnie więcej usuniętej płytki nazębnej wzdłuż linii dziąseł.

Czyszczenie zębów ze sztuczną inteligencją 

Szczoteczka iO 10 to najnowszy model w gamie szczoteczek magnetycznych linii iO. Aby zapewnić optymalne spersonalizowanie procesu mycia zębów szczoteczka została wyposażona w rozwiązanie o nazwie iOSense™ - które, wykorzystując sztuczną inteligencję, podaje w czasie rzeczywistym wskazówki w jaki sposób dbać o zdrowsze dziąsła i zęby. To zapewnia spersonalizowane szczotkowanie zębów. 

Skuteczność szczotkowania z udziałem sztucznej inteligencji

W testach klinicznych Oral-B® iO™ zapewnia dokładniejsze czyszczenie zębów i dziąseł, umożliwiając użytkownikom łatwe i skuteczne utrzymanie zdrowia jamy ustnej.

W porównaniu ze szczoteczkami manualnymi technologia mikrowibracji Oral-B iO™ to:
- sześciokrotnie więcej usuniętej płytki nazębnej wzdłuż linii dziąseł.
- sto procent zdrowsze dziąsła w ciągu jednego tygodnia.
- wyraźnie bielsze zęby w ciągu jednego tygodnia użytkowania.

Badania kliniczne skuteczności korzystania ze szczoteczki  nowej generacji 

Z sześciomiesięcznego badania klinicznego wynika, że:
-  96 proc. biorących w badaniu osób, korzystających z Oral-B® iO™, przeszło ze stanu niezdrowych do zdrowych dziąseł;
- uczestnicy mieli 14,5 razy większe szanse na przejście ze stanu niezdrowych do zdrowych dziąseł w porównaniu do zwykłej szczoteczki manualnej;
- szczoteczka usuwa 62 proc. więcej płytki nazębnej niż Sonicare DiamondClean SMART wzdłuż linii dziąseł i 26 proc. więcej płytki nazębnej w trudno dostępnych miejscach.

- Nasze testy kliniczne pokazują, że Oral-B® iO™ to jeszcze dokładniejsze czyszczenie zębów i dziąseł w porównaniu ze wcześniejszymi modelami. Teraz dzięki iOSense™ spersonalizowane szczotkowanie zrewolucjonizuje połączenie ze zdrowiem jamy ustnej. Wykorzystując zaawansowane technologie, prowadzimy do poprawy higieny jamy ustnej, a więc poziomu zdrowia ogólnego - mówi Maike Siemons, lider ds. badań i rozwoju w dziedzinie higieny jamy ustnej w Europie.

Ile czasu szczotkować zęby?

iOSense™ ma timer, który odlicza optymalny czas szczotkowania oraz zegar wi-fi. Licznik czasu śledzi czas trwania każdej sesji szczotkowania. Dzięki niemu użytkownicy wiedzą czy szczotkują zęby przez rekomendowane przez dentystów dwie minuty. Uśmiechnięte ikony na wyświetlaczu informują użytkowników, że osiągnęli cel.

Jak szczotkować zęby?

Aplikacja Oral-B® śledzi ruchy użytkownika i dostarcza spersonalizowanych informacji zwrotnych po każdym szczotkowaniu. Pozwala na dostosowanie szczotkowania do indywidulanych potrzeb użytkownika poprzez ustawienie osobistych celów.

Inteligentny czujnik siły nacisku podpowiada użytkownikom z jaką siłą powinni przykładać szczoteczkę w celu uzyskania optymalnego czyszczenia. Czujnik ostrzega przed nadmiernym naciskiem za pomocą czerwonego światła i sygnalizuje na zielono, kiedy użytkownicy stosują optymalną siłę nacisku. Maksymalizuje to skuteczność działania okrągłej główki szczoteczki Oral-B® iO™, inspirowanej narzędziami z gabinetów stomatologicznych. Inteligentny czujnik nacisku daje wskazówki szczotkowania w czasie rzeczywistym.

W których miejscach szczotkować zęby?

Aplikacja Oral-B® oferuje też funkcję monitorowania zębów 3D, dzięki czemu rozpoznaje wszystkie obszary w jamie ustnej, prowadząc użytkownika do stuprocentowego oczyszczenia wszystkich obszarów jamy ustnej. Światła iOSense™ sprawią, że użytkownik nie przegapi żadnego obszaru jamy ustnej.

Zasilanie szczoteczki do zębów

iOSense™ wyposażona jest w magnetyczną ładowarkę, która naładuje szczoteczkę iO w ok. 3 godz. Dla użytkowników, którzy są w ciągłym ruchu, dołączono etui podróżne z ładowarką Power2Go.

Podczas targów MWC 2022 Oral-B® wprowadziło również iO™ serie 4 i 5 - przystępne cenowo modele, które podobnie jak wyższe serie, działają w innowacyjnej technologii magnetycznej iO™.