Szczoteczka jest znacznie mniejsza niż zwykłe szczoteczki elektryczne dla dzieci i może być stosowana na dziąsła dziecka już od dnia narodzin. Firma zaleca jej stosowanie u dzieci w wieku 0-3 lat. Podczas projektowania produktu sugerowano się opiniami wielu rodziców, którzy przekonują, że tradycyjne szczoteczki do zębów są zbyt duże. To już jednak nie problem. Główka szczoteczki BABYSONIC jest wielkości paznokcia małego palca.

- BABYSONIC jest pierwszą szczoteczką pomocną w opiece nad niemowlętami i małymi dziećmi. Konstrukcja i rozmiar odróżnia ją od innych aktualnie dostępnych na rynku produktów. Fakt, że główka wibruje, a nie wiruje jak w konwencjonalnej szczoteczce, sprawia, że jej stosowanie jest delikatne i przyjemne dla dziecka - mówi Dominique Tillen, założyciel Brush-Baby.

Szczoteczka do zębów dla niemowląt waży zaledwie 36 g. Można ją nabyć w sklepie internetowym firmy lub w dużych sieciach handlowych w Wielkiej Brytanii, takich jak Sainsbury, Waitrose i Mothercare. Kosztuje ok. 9 funtów. Opakowanie zawiera baterię oraz dodatkową główkę szczoteczki.

Ostatnio gazeta "Daily Mail" poinformowała, że prawie połowa dzieci w Anglii ma chore zęby lub jest poważnie zagrożona próchnicą zębów z powodu: picia w nadmiarze słodkich napojów, spożywania przekąsek między posiłkami i nieregularnych kontrolnych badań stomatologicznych. Biorąc pod uwagę te fakty, pojawienie się nowego produktu, mogącego pomóc zadbać rodzicom o zęby swoich dzieci już od najwcześniejszych chwil ich życia, może spotkać się z entuzjastycznym przyjęciem.