W Strefie Testów będzie można wykonać wypełnienie czy odbudować na modelu punkt styczny w zębach przednich za pomocą pasków. Do dyspozycji testujących będą m.in. silikonowe nakładacze, narzędzia do modelowania oraz pędzelki i farbki kompozytowe. Na zwierzęcych modelach będzie można przeprowadzić ekstrakcję zębów czy zakładanie szwów.

Do rąk odwiedzających zostaną oddane materiały kompozytowe i glasjonomery. Niektóre produkty udostępnione do testów, podczas CEDE, będą miały polską premierę.

W Strefie Testów będzie też można zaznajomić się z podstawą pracy w lupach oraz z zasadami doboru odpowiedniego sprzętu dostosowanego do różnych pozycji pracy. Każdy zainteresowany będzie mógł przymierzyć lupę, zaznajomić się ze specyfiką pracy w powiększeniu, jak również uzyskać informacje o tym, dlaczego warto pracować z wykorzystaniem lup zabiegowych.

Możliwości swoich produktów będą prezentowali też producenci programów ułatwiających codzienną pracę każdego stomatologa. W praktyce będzie można przetestować funkcję prowadzenia elektronicznej karty pacjenta, archiwizacji zdjęć, zleceń protetycznych, planowania leczenia, umawiania pacjenta w ergonomicznym kalendarzu.

- Zwiedzający samodzielnie będą mogli sprawdzić właściwości, wytrzymałość oraz techniczne możliwości urządzeń. Zanim zapadnie decyzja o zakupie wybranego urządzenia czy materiału, w Strefie Testów będzie możliwość ich indywidualnego sprawdzenia zachęcają organizatorzy targów.

Trudno przecenić możliwość bezpośredniej konfrontacji z upatrzonym sprzętem. Zanim więc zdecydujecie się wydać pieniądze zajrzyjcie do pawilonu 6A.