PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Stomatologia z perfekcyjnym poziomem bezpieczeństwa

Autor: nieck • Źródło: en
15-12-2020, 10:17
Stomatologia z perfekcyjnym poziomem bezpieczeństwa Rygorystyczne metody zabezpieczania pacjentów przez infekcją koronawirusem (fot. pixabay)
W jednej z łódzkich klinik stomatologicznych  skrupulatnie wdrożono zabezpieczenia chroniące przez zakażeniem SARS-CoV-2. Jednak ich zastosowanie wymaga odpowiednio dużej placówki, z wieloma pomieszczeniami.

Najwyższe standardy bezpieczeństwa w praktyce stomatologicznej to nie tylko procedury sterylizacji i dezynfekcji gabinetu dentystycznego, ale też ścisłe przestrzeganie zasad, którym podlegają pacjenci.

Jak informuje Dziennik Łódzki gabinet podczas godzin pracy kliniki jest strefą zamkniętą. Pacjent, który przychodzi z wizytą najpierw przebywa w pierwszym pomieszczeniu (pierwsza śluza), gdzie dezynfekuje ręce urządzeniami na podczerwień i jest wykonywany pierwszy pomiar temperatury ciała ( wynik powyżej 37 stopni powoduje automatyczne przełożenie terminu wizyty) oraz pomiar saturacji (nasycenia tlenem hemoglobiny) napalcowym pulsoksymetrem BEURER PO 30.

Następnie pacjent przechodzi na drugi poziom śluzy, gdzie zdejmuje odzież wierzchnią, dezynfekuje ponownie ręce urządzeniami na podczerwień i zakłada maseczkę chirurgiczną, następnie dezynfekuje rękawiczki i wypełniaja ankietę epidemiczną. Tu następuje kolejny pomiar temperatury i przy wyniku w normie, pacjent nakłada kompletny strój epidemiczny (fartuch, czepek, kaptur i ochraniacze na buty, rękawice chirurgiczne), bagaż podręczy zostaje włożony do jednorazowych toreb foliowych.

Łódzka klinika  dysponuje 6 poczekalniami, zatem może zapewnić dystans społeczny dla 14-18 osób w zależności od skali pokrewieństwa. Co ważne, w trakcie wizyty oraz w czasie oczekiwania obowiązuje pacjentów bezwzględny zakaz korzystania z telefonów komórkowych.

Po wizycie asysta wychodzi do pacjenta z terminalem i pobiera opłatę oraz odpowiednio do potrzeb ustala termin następnej wizyty.

Więcej: dzienniklodzki.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH