PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatologia: nowatorski sposób oceny jaką gęstość ma kość

Autor: miro • Źródło: ms
29-10-2021, 08:40
Stomatologia: nowatorski sposób oceny jaką gęstość ma kość Podczas START2UP! PITCH 2021 (źródło: FB)
Startup Visual Tech-Lab zdobył II miejsce w konkursie START2UP! – szansa dla młodych przedsiębiorców z Polski Wschodniej za innowacyjny  systemem diagnostyki gęstości tkanki kostnej.

Autorskie oprogramowanie pozwala implantologom poznać gęstość kości w planowanym miejscu zabiegu. Narzędzie składa się ze wzornika gęstości, z którym prześwietlany jest pacjent, oraz platformy chmurowej służącej do analizy, obliczeń i odczytu danych pacjenta realizowanych przez autorskie algorytmy.

Autorzy oprogramowania, opisując swój produkt podają, że dotychczas precyzyjny, punktowy pomiar gęstości kości nie był dostępny w codziennej praktyce stomatologicznej.

Według Visual Tech-Lab - implantolog rozpoczynając zabieg nie znał parametru gęstości kości pacjenta. Oceniał na wyczucie opór kości stawiany wiertłu już podczas zabiegu. To przekładało się na poziom reklamacji pozabiegowej, który wynosił nawet 30 proc.

W finale konkursu START2UP! PITCH 2021 znalazło się sześć startupów, z których wyłoniono trzech zwycięzców: oprócz Visual Tech-Lab, były to PioLigOn i Respmedical.

Organizatorem konferencji była Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, a patronat honorowy objęło Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Do udziału w konferencji START2UP! zaproszeni zostali między innymi młodzi przedsiębiorcy, którzy realizowali innowacyjne projekty w poddziałaniu 1.1.1 PO PW Platformy startowe dla nowych pomysłów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
zęby   PARP   stomatologia cyfrowa  

POLECAMY W SERWISACH