PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Startup celuje w endodoncję

Autor: miro • Źródło: ms
28-12-2021, 08:32
Startup celuje w endodoncję Macsim z dotacją dla startupów (fot. Adobe)
Łomżyńska firma Macsim otrzymała 900 tys. zł dotacji z programu Platformy Startowe dla nowych pomysłów „Hub of talents 2”. Wsparcie finansowe ma pomóc we wdrożeniu innowacyjnego rozwiązania mającego zastosowanie w endodoncji.

Firma zapowiada wykonanie mikrosilnika służącego do opracowywania kanałów zębowych. Chodzi o urządzenie, które połączy standardowe metody leczenia oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne (przykładem tego typu wdrożeń jest nowoczesna i bardzo dokładna metoda pomiaru głębokości kanału zębowego).

- Naszym celem jest stworzenie pierwszego w kraju sprzętu stomatologicznego przeznaczonego dla stomatologów, który zapewni bezpieczeństwo pacjenta i podwyższy jakość wykonania zabiegu. W zespole mamy najlepszych inżynierów oraz lekarzy stomatologów specjalizujących się w endodoncji. Naszym priorytetem jest wykonanie polskiego urządzenia medycznego, który będzie konkurować z firmami zachodnimi. Docelowo nasz sprzęt będzie dostępny w krajach Unii Europejskiej i  podwyższy jakość leczenia, znajdzie zastosowanie w każdym gabinecie stomatologicznym zarówno w kraju jak i za granicą - przekazują właściciele firmy.

VII edycja naborów wniosków do programu „Hub of Talents 2” potrwa od 1 grudnia do 31 maja 2022 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
endodoncja   stomatologia cyfrowa  

POLECAMY W SERWISACH