PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

SonicFill: błyskawiczne wypełnianie ubytków

27-06-2013, 05:24
SonicFill: błyskawiczne wypełnianie ubytków
SonicFill: błyskawiczne wypełnianie ubytków
Nazywa się SonicFill i jest unikatowym systemem zapewniającym jednoetapowe wypełnianie ubytków w zębach bocznych. Zasadniczym wyróżnikiem tego sytemu jest łączenie cech płynnych i uniwersalnych materiałów złożonych. Zastosowane rozwiązanie pozwala na redukcję czasu realizowania zabiegu o jedną trzecią.

Zasadniczym elementem SonicFill jest opatentowany sposób aktywacji dźwiękowej, dzięki któremu następuje początkowe obniżenie poziomu lepkości kompozytu podczas aplikacji materiału wypełniającego. Ważny jest aktywowany materiał: żywica z dużą ilością wypełniacza połączone ze specjalnymi modyfikatorami, czułymi na działanie energii dźwiękowej. Konsystencja takiego materiału (niska lepkość) w trakcie aktywacji, ułatwia szybkie wypełnienie ubytku. Po zakończeniu tego procesu kompozyt uzyskuje w równie krótkim czasie zwartą, gęstą konsystencję. Ta forma z kolei pozwala na łatwe, a więc i szybkie modelowanie wypełnienia.

Za soniczną aktywację kompozytu odpowiada system opracowany przez firmę KaVo. Z kolei unikatowy materiał stosowany w wypełnieniach to dzieło firmy Kerr.

Równie ważną cechą systemu SonicFill jest to, że materiał wypełniający charakteryzuje się wyjątkowym niedużym skurczem polimeryzacyjnym, w efekcie możliwe jest realizowanie utwardzania warstw o stosunkowo dużej grubości (do 5 mm) i to zaledwie w ciągu 20 s.

Prędkość dozowania materiału bez trudu ustalać można w sposób płynny za pośrednictwem sterownika nożnego unitu.

Najważniejsze cechy SonicFill:

- krótki czas realizacji zabiegu;

- duża głębokość polimeryzacji za pośrednictwem jednej porcji materiału;

- obniżenie udziału pustych przestrzeni w kompozycie;

- łatwość modelowania;

- prosta kontroli prędkości aplikacji materiału.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH