• VATECH przez 30 lat rozwoju firmy skupia się na badaniach nad zwiększeniem możliwości diagnostycznych w stomatologii przy znacznej redukcji dawki
  • Podczas ostatniego IDS firma zaprezentowała prototyp spiralnego tomografu komputerowego
  • Zaproponowane rozwiązanie zapewnia użytkownikom najlepszą jakość obrazów kości i tkanek miękkich bez artefaktów metalowych, a pole widzenia można niemal dowolnie rozszerzyć w pionie

VATECH: 30 lat rozwoju diagnostyki stomatologicznej

infodent24.pl: Koreańska firma VATECH funkcjonuje na światowym rynku już od 30 lat, jednak dopiero w ostatnim  czasie mocno akcentuje swoją obecność w Polsce.

Rozmawia: Eric Chi managing director, Vatech Europe 

Eric Chi: Faktycznie firma Vatech została założona w 1992 r. z siedzibą w Seulu, w Korei Południowej, pod nazwą Vatech System Corporation. W 2002 r. nazwa firmy została zmieniona na VATECH i trzy lata później na rynek koreański wprowadziliśmy pierwszy cyfrowy apart pantomograficzny PaX-300.

Zaledwie dwa lata później, w 2005 r. wprowadziliśmy na rynek pierwszy na świecie cyfrowy system rentgenowski trzy w jednym - Picasso-Trio jako jedyny oferował wówczas w jednym urządzeniu pantomografię, cefalometrię i tomografię CBCT.

Przez cały ten czas skupialiśmy się na badaniach i rozwoju naszych rozwiązań w celu zwiększenia możliwości diagnostycznych w stomatologii przy znacznej redukcji dawki.

Jako pierwsza firma w branży wykorzystaliśmy nanomateriały węglowe w aparatach do zdjęć wewnątrzustnych oraz  opracowaliśmy produkty takie jak PaX-i 3D Smart, jednostki Green Premium (Green 16/18 lub Green X), które wykorzystują rewolucyjny czujnik rentgenowski o wysokiej rozdzielczości 49,5 μm – to najmniejszy piksel/woksel i najwyższa rozdzielczość CBCT dostępna na rynku.

Vatech stał się głównym graczem w branży diagnostyki obrazowej w stomatologii, zatrudniającym ponad 1400 pracowników, posiadającym 18 zagranicznych biur, w tym Vatech Europe i eksportującym do ponad 100 krajów.

Poprawa jakości opieki nad pacjentem i jego bezpieczeństwem 

infodent24.pl: Czym się w sposób szczególny wyróżnia diagnostyka obrazowa made by VATECH?

Eric Chi: Dla mnie jest to zaangażowanie w poprawę jakości opieki nad pacjentem i jego bezpieczeństwem poprzez dostarczenie inteligentnych, najbardziej zaawansowanych technologicznie i najszybszych rozwiązań rtg do klinik stomatologicznych.

Dla przykładu w naszym najnowszym tomografie GREEN X 12 zastosowaliśmy innowacyjną technologię Smart Focus. Po wykonaniu jednoprzebiegowego skanu (jedna dawka) można uzyskać do 5 badań: pantomogram 2D AutoPano, 1 CT dwuszczękowe 12x9cm z rozdzielczością 200 μm oraz do 3 CT wycinkowych 4x4cm o rozdzielczości 70 μm. Operator CBCT ma możliwość wyboru lokalizacji wycinków 4x4cm, płynnie wskazując pożądaną okolicę na przekrojach podglądowych.

Dobra diagnostyka, to: dobra diagnoza, dobry plan leczenia i sukces terapeutyczny.

Dzięki inwestycji w badania i rozwój, staramy się być liderem i preferowanym partnerem w branży świadczącym usługi na najwyższym poziomie. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze nowatorskie rozwiązania pozwalały każdemu użytkownikowi wykorzystać 100 proc. potencjału swojej praktyki oraz aby były najlepsze i najbezpieczniejsze dla każdego pacjenta.      

infodent24.pl: Na targach IDS w Kolonii firma VATECH zaprezentowała wiele innowacji technologicznych. To dobra legitymacja do wskazania kierunku rozwoju diagnostyki radiologicznej w stomatologii.

Eric Chi: Na IDS można było zobaczyć prototyp spiralnego tomografu komputerowego, nad którym intensywnie pracujemy z zespołem badawczo-rozwojowym. Nowe urządzenie wykorzystuje wiązkę promieniowania rentgenowskiego w kształcie wachlarza, która uderza w detektor liniowy. Lampa rentgenowska i detektor obracają się w sposób ciągły wzdłuż spiralnej ścieżki.

Zapewni to użytkownikom najlepszą jakość obrazów kości i tkanek miękkich bez artefaktów metalowych, a pole widzenia można niemal dowolnie rozszerzyć w pionie.

Vatech intensywnie inwestuje w innowacje (ponad 30 proc. pracowników pracuje w dziale badań i rozwoju), nieustannie dążąc do poprawy dokładności, wydajności i ergonomii swoich rozwiązań.