PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Protezy zębowe znalazły idealnego kamerdynera

Autor: Łukasz Sowa
07-11-2012, 06:01
Protezy zębowe mają kamerdynera
Protezy zębowe mają kamerdynera
Dzięki zastosowaniu tego urządzenia protezy zębowe co prawda nie zabłysną niczym srebra rodowe, ale będą bez porównania od nich czystsze.

W tym przypadku "czystsze" nie jest jednak odpowiednim określeniem, gdyż po pięciominutowym procesie, składającym się z kilku zabiegów technologicznych, z powierzchni protez zębowych znika 99,9 proc. bakterii. Osiągnięcie takiego rezultatu możliwe było dzięki jednoczesnemu zastosowaniu trzech systemów walczących z mikroorganizmami. Są to kolejno: promieniowanie ultrafioletowe, ultradźwięki oraz nanotechnologia.

Proteza zębowa umieszczana jest w pojemniku wypełnionym wodą, bez dodatków jakichkolwiek środków czyszczących. Urządzenie, w zależności od preferencji użytkownika, może wytwarzać albo promieniowanie ultrafioletowe, albo ultradźwięki. Istnieje także opcja uruchomienia obu procesów równocześnie. Nanocząsteczki srebra oddziałują na protezę zębową cały czas, gdyż stanowią wierzchnią warstwę rusztowania, na którym umieszcza się uwalniany z bakterii przedmiot.

Ultradźwięki generowane są z częstotliwością 8 tys impulsów na minutę. Cała operacja trwa nie dłużej niż 5 minut. Po zakończeniu procesu czyszczenia jedno co trzeba zrobić, to wylać z pojemnika wodę. Urządzenie kosztuje, ale jego cena  30 - 40 EUR sprawia, że może sobie na nie pozwolić każdy kto chce w domowym zaciszu zadbać o stan protezy zębowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   nanotechnologie   protezy zębowe   UV   Sprzęt  

POLECAMY W SERWISACH