PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Programy do EDM: dlaczego takie złe, skoro takie dobre

Autor: szaft • Źródło: szaft
14-01-2014, 13:09
Programy do EDM: dlaczego takie złe, skoro takie dobre Program do EDM: dlaczego taki zły, skoro taki dobry (fot. Fotolia/PTWP)
Dobra opinia o produkcie to w wielu przypadkach podstawa sukcesu sprzedaży. Zasada ta dotyczy również programów do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej, których zakup wielu właścicielom gabinetów stomatologicznych, spędza sen z powiek. Rozterki te próbują zminimalizować – służąc swoją opinią - przedstawiciele lokalnych samorządów lekarskich. Ale czy robią to skutecznie? Wszak jedni przed programami do EDM ostrzegają, a inni je rekomendują.

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że testy programów do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej zostały przeprowadzone przez członków Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku. Szczegółowej analizie poddanych zostało 9 systemów, żaden nie spełnił oczekiwań komisji oceniającej, która zasugerowała wręcz wstrzymanie się z decyzją o zakupie oprogramowania tych marek. Tylko trzy z ocenianych platform oceniono nieco cieplej, wskazując nawet ich poszczególne zalety. Czytaj więcej tutaj.

Wśród wszystkich systemów ocenianych przez Zespół Elektronicznej Dokumentacji Medycznej OIL w Gdańsku znalazło się oprogramowanie Estomed (Hakon Software Sp. z o.o.). Tak jak pozostałe osiem platform, uzyskało ono status „nie rekomendowane".

Okazuje się jednak, że to co nie spełnia kryteriów m.in.: intuicyjności, bezpieczeństwa, elastyczności, dostosowania do potrzeb specyfiki zawodowej czy kompatybilności z zewnętrznymi rozwiązaniami w Gdańsku, nie musi być krytycznie ocenione np. w Warszawie.

Przykładem jest wspominany system Estomed, który mniej więcej w tym samym czasie, kiedy był krytykowany przez OIL w Gdańsku, uzyskał rekomendację przedstawicieli samorządu lekarskiego w stolicy.

- Komisja ds. lekarzy dentystów Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie pozytywnie opiniuje program ESTOMED do prowadzenia dokumentacji w formie elektronicznej - czytamy w rekomendacji podpisanej przez lek. dent. Martę Klimkowską-Misiak i dr Mieczysława Szatanka.

Zdaniem członków ORL program posiada przejrzystą i uporządkowaną szatę graficzną a funkcjonalność programu pozwała na sprawną obsługę przez użytkownika. Recenzenci zwracają uwagę na fakt, iż poszczególne moduły programu zostały ulatane logicznie.

- Z uznaniem należy podkreślić, iż program nakierowany jest na sprawną obsługę przez użytkownika, sposób poznawania systemu następuje intuicyjnie w trakcie jego obsługi. Integralną częścią programu Estomed jest jej serwis. Serwis wykonywany jest w sposób zdalny. Użytkownik od samego początku otrzymuje wsparcie przy instalacji, konfiguracji systemu - zachęcają przedstawiciele ORL w Warszawie.

Pytanie, o to który program do EDM kupić, dla wielu pozostaje bez odpowiedzi. Kto ma rację - specjaliści z Gdańska, czy Warszawy? Tego nie sposób się dowiedzieć, bez indywidualnego sprawdzenia oferty.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH