PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Poszukiwani chętni do badania wpływu palenia na tkanki przyzębia

Autor: miro • Źródło: ms
19-10-2021, 14:19
Poszukiwani chętni do badania wpływu palenia na tkanki przyzębia Papierosy a choroby przyzębia (fot. Shutterstock)
Zakład Chorób Błony Śluzowej i Przyzębia WUM, biorący udział w międzynarodowym projekcie badawczym dotyczącym wpływu palenia na tkanki przyzębia, poszukuje ochotników do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu.

W wieloośrodkowym, ogólnoświatowym projekcie badawczym dotyczącym wpływu palenia na tkanki przyzębia biorą udział - oprócz WUM - trzy uniwersytety włoskie, uniwersytet mołdawski i uniwersytet indonezyjski.

Celem badania jest szczegółowa ocena wpływu palenia na stan dziąseł W szczególności, oceniony zostanie wpływ zmiany tradycyjnych papierosów na e-papierosy.

Szczegółowe informacje — w razie wstępnego zakwalifikowania chętnego do rekrutacji — udzielane będą podczas wizyty w Uniwersyteckim Centrum Stomatologii w Warszawie przy ul. Binieckiego 6, na II piętrze, w Zakładzie Chorób Błony Śluzowej i Przyzębia.

Badanie polega na 18 miesięcznej obserwacji trzech grup pacjentów: niepalących, palących papierosy i najliczniejsza - palących papierosy, którzy w trakcie badania przestawią się na bezdymne systemy dostarczania nikotyny.

Ocenie poddany będzie stan kliniczny dziąseł i wygląd zębów.

Badanie jest ubezpieczone przez firmę zewnętrzną, posiada również zgodę Komisji Bioetycznej przy WUM.

W trakcie badania ochotnicy zostaną objęci pełną opieką periodontologiczną przez Zakład Chorób Błony Śluzowej i Przyzębia WUM.

Strony internetowa badania: https:fismilestudy.coehar.orenlane=o1 

Kontakt w przypadku pytań: dr hab. n.med. Jan Kowalski, jkowalski@wum.edu.pl, tel. 502 171 285

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH