PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Polski stomatolog nagrodzony w Stanach Zjednoczonych

01-07-2013, 00:01
Polski stomatolog nagrodzony w Stanach Zjednoczonych (fot. IMPEX HR)
Polski stomatolog nagrodzony w Stanach Zjednoczonych (fot. IMPEX HR)
Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Wynalazczości i Innowacji INPEX w Pensylwanii w Stanach Zjednoczonych Polacy otrzymali aż 11 złotych medali i pięć nagród specjalnych. Wśród nich był stomatolog dr Jacek Nocoń, nagrodzony za nowatorski materiał, który może być wykorzystany jako implant dentystyczny.

Targi wynalazczości INPEX odbyły się już po raz 28. To największe wydarzenie tego typu. W tym roku uczestniczyli w nich naukowcy 24 krajów świata, m.in. z: Australii, Kanady, Chin, Egiptu, Islandii, Kuwejtu, Meksyku, Nowej Zelandii, Norwegii, Arabii Saudyjskiej, RPA, Szwecji, Rosji, Tajwanu, Turcji. W sumie zaprezentowano ponad 550 wynalazków, Polacy - 13. Wszystkie z nich zgłoszono do oceny jury. Zdobyły one trzy medale złote z wyróżnieniem, osiem medali złotych i pięć nagród specjalnych.

Złote medale z wyróżnieniem trafiły do Polski w kategoriach: medycyna, edukacja, bezpieczeństwo. Jak informuje PAP, złoty medal z wyróżnieniem w kategorii medycyna otrzymał pracujący w Niemczech stomatolog dr Jacek Nocoń. Doceniono jego materiał będący substytutem kości, który można wykorzystywać jako implant dentystyczny, ale też w ortopedii, czy chirurgii urazowej.

Polska uczestniczy w targach od kilku lat, w ramach pawilonu narodowego, organizowanego przez firmę EUROBUSINESS-HALLER.

Do tematu wrócimy wkrótce.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   implantologia   Jacek Nocoń   Materiały  

POLECAMY W SERWISACH