PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Polscy eksperci w Centrum Badawczym Instytut Blend-a-med Oral-B

Autor: Pozostałe źródła • Źródło: informacja prasowa
20-02-2014, 07:50
Polscy eksperci w Centrum Badawczym Instytut Blend-a-med Oral-B Od lewej: dr hab. n. med. Sebastian Kłosek, dr Kate Fabrikant Professional and Scientific Relations & Scientific Exchange Manager EMEAProfessional Oral Health, mgr Anna Szymańska (Fot. biuro prasowe)
W Centrum Badawczym Instytutu Blend-a-med Oral-B, w Krongerg, w Niemczech, odbyło się sympozjum naukowe dotyczące nowoczesnych technologii w profilaktyce jamy ustnej. Sympozjum składało się z części teoretycznej, interaktywnych warsztatów oraz paneli dyskusyjnych. Uczestnicy sympozjum mogli zobaczyć linie produkcyjne oraz proces kontroli jakości elektrycznych szczoteczek w technologii oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjnej. W spotkaniu wzięło udział ponad 50 lekarzy dentystów i higienistek stomatologicznych, z 14 krajów. Polskę reprezentowali mgr Anna Szymańska oraz dr hab. n. med. Sebastian Kłosek.

- Najciekawsza dla mnie okazała się pracownia analizy dźwięków, w której, poprzez analizę poziomu głośności urządzenia, bada się skuteczność pracy szczoteczki elektrycznej w technologii oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjnej oraz poszukuje się wad prototypów szczoteczek Z dużym zainteresowaniem obserwowałem także usuwanie biofilmu przez specjalnie zaprojektowane do tego roboty oraz analizę efektywności szczoteczki elektrycznej za pomocą obrazów w zwolnionym tempie - mówi dr hab. n. med. Sebastian Kłosek.

- Bardzo zainteresował mnie wykład Fridusa van der Weijdena, experta z ACTA, który zainspirował mnie do głębszego zainteresowania się tematyką dotyczącą metod szczotkowania oraz badaniami przeprowadzonymi w tym temacie - przyznaje mgr Anna Szymańska.

Pierwszego dnia sympozjum odbył się także panel dyskusyjny, w trakcie, którego uczestniczy spotkania mieli okazję podzielić się doświadczeniami, spostrzeżeniami oraz potrzebami, które pozytywnie mogłyby wpływać na pracę lekarzy dentystów oraz higienistek stomatologicznych, a przede wszystkim.

Drugi dzień sympozjum uczestnicy spędzili w fabryce w Marktheidenfelg, gdzie zobaczyli proces produkcji szczoteczek elektrycznych Oral-B oraz zapoznali się z pracą działu kontroli jakości produktów. Kontynuowano także tematy podejmowane pierwszego dnia, między innymi znaczenie kontroli jakości i bezpieczeństwa produktów do higieny jamy ustnej, w tym szczoteczek elektrycznych.

- Z pewnością wykorzystam wiele z tego, co zobaczyłem i usłyszałem Kronberg w swojej codziennej pracy ze studentami - zapenia dr hab. n. med. Sebastian Kłosek. - Bardzo ciekawym doświadczeniem było to, że w spotkaniu wzięli udział zarówno lekarze dentyści, jak i higienistki stomatologiczne. To duża wartość, że wspólnie podejmowaliśmy tematy dotyczące profilaktyki - dodaje.

- Cieszymy się, że w spotkaniu w Kronberg uczestniczyli także eksperci z Polski. Mamy nadzieję, że pozwoliło ono zgłębić badania naukowe dotyczące mechanicznej kontroli biofilmu i zobaczyć proces opracowywania nowych technologii oraz produktów z perspektywy producenta. Bardzo istotna była również możliwość poszerzenia sieci kontaktów naukowych i praktycznych z kolegami z innych krajów - uważa lek. dent. Beata Golan, dyrektor ds. naukowych Instytutu Blend-a-med OralB w Polsce.

*** 

Instytut Blend-a-med Oral-B stanowi zaplecze naukowe oraz techniczne dla marek Blend-a-med oraz Oral-B. Instytut został powołany z inicjatywy firmy Procter&Gamble. Centra badawcze, specjalizujące się w badaniach klinicznych oraz opracowywaniu nowatorskich technologii z zakresu higieny i profilaktyki jamy ustnej, znajdują się w Kronberg (Niemcy), Egham (Wielka Brytania) oraz w Maison (Stany Zjednoczone). Największe centrum badawczo-techniczne marki Oral-B znajduje się w Kronberg, w Niemczech.

Działania Centrum Badawczego w Kronberg skupiają się na trzech obszarach: (1) badaniu potrzeb klientów, (2) projektowaniu nowych technologii oraz produktów, (3) prowadzeniu badań klinicznych, mających na celu weryfikację bezpieczeństwa i skuteczności opracowywanych rozwiązań. Dział badań i rozwoju w Krongerg zatrudnia ponad 450 ekspertów, dział produkcyjny zatrudnia ich blisko 150.

Działania Centrum koncentrują się przede wszystkim na elektrycznych szczoteczkach w technologii oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjnej, która przez wielu ekspertów oceniana jest, jako najbardziej skuteczna w higienie jamy ustnej. Centra Badawcze Oral-B zarejestrowały blisko 1500 patentów w dziedzinie higieny jamy ustnej. Oprócz własnej kardy, Instytut Blend-a-med Oral B zrzesza ekspertów zewnętrznych, z dziedzin: periodontologii, stomatologii zachowawczej, chirurgii stomatologicznej, implantologii oraz ortodoncji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH