PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Planmeca Somia: szczegółowa wizja lokalna

Autor: miro • Źródło: ms
18-09-2018, 08:20
Planmeca Somia: szczegółowa wizja lokalna Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Kamera wewnątrzustna Somia jest najnowszym dzieckiem fińskiej firmy Planmeca, dzieckiem, które na polskim rynku będzie można zobaczyć po raz pierwszy podczas CEDE 2018.

Leczenie podjęte bez prawidłowej diagnostyki obarczone jest dużym marginesem błędu. Niebezpieczeństwo to oddala kamera wewnątrzustna Planmeca Somia, której parametry użytkowe i konstrukcja gwarantują drobiazgową wizualizację stanu jamy ustnej, a uzębienia - w szczególności.

Obraz, przesyłany przez kamerę, może być w trakcie badania uwidoczniony na ekranie monitora usytuowanego przy unicie stomatologicznym. W taki sposób lekarz dentysta ma szansę na bieżąco omawiać z pacjentem potrzeby terapeutyczne i przynajmniej wstępnie uzgodnić plan leczenia. Do tego celu przydaje się szczególnie funkcja zamrażania obrazu i zoom gwarantujący diagnostykę szczegółów, bez których prawidłowe leczenie byłoby, jeśli nie niemożliwe, to znacznie utrudnione.

Oczywiście obraz z kamery jest archiwizowany i może w każdej chwili stanowić podstawę dokładnej analizy poprzedzającej wdrożenie terapii. Wszystkie funkcje mogą być obsługiwane bez udziału rąk - za pomocą sterownika nożnego lub bezpośrednio za pomocą przycisków umieszczonych  w uchwycie urządzenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
kamera wewnątrzustna   Planmeca  

POLECAMY W SERWISACH