PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Planmeca radzi: nadzoruj obieg wody w unicie (V/VI)

Autor: miro • Źródło: Mirosław Stańczyk
07-06-2016, 11:26
Wodę podzielić można na gazowaną i niegazowaną, ale taki podział w gabinecie dentystycznym nie ma sensu. Tutaj liczy się woda specjalnie demineralizowana.

WEK pracuje nocami
Opcjonalnie każdy unit można wyposażyć w system czyszczenia i dezynfekcji przewodów wodnych (WEK), który jest odseparowany od wody wodociągowej. WEK zapewnia optymalną eliminację biofilmu mikrobiologicznego, poprzez automatyczne wprowadzanie na noc specjalnego środka Planmeca Planosil i rozprowadzenie go w torach wodnych. Następnego dnia rano preparat jest wypłukiwany, a woda stosowana do zabiegów – uwolniona od środków chemicznych. Woda w unicie spełnia wymagania ADA (American Dental Association), tj  <= 200 CFU/ml. (CFU/ml w skrócie to jednostka określająca liczbę mikroorganizmów lub komórek w jednostce objętości badanego materiału, w tym przypadku wody). Klasyczna butelka będzie odchodzić do lamusa na rzecz bezpieczniejszych i bardziej „czystych” rozwiązań.

***

Robert Wydorski tak mówi o dokonaniach firmy Denteq: Zajmujemy się głównie serwisem sprzętu stomatologicznego. Autoryzowali nas Planmeca, Dürr Dental i Melag. Oferujemy sprzęt tychże firm oraz produkty innych renomowanych producentów.

Naszym celem jest zapewnienie dentystom bezawaryjnej i bezstresowej pracy - aby tak było - oferujemy sprzęt stomatologiczny sprawdzonych producentów, ale także zapewniamy profesjonalne przygotowanie gabinetu, montaż, obsługę serwisową gwarancyjną i pogwarancyjną. Liczymy na współpracę z tym, którzy cenią sobie w pracy jakość i solidność. Zwracamy szczególną uwagę na potrzeby planujących otwarcie gabinetu i poszukujących dobrego sprzętu stomatologicznego, sprawdzonego przez tysiące lekarzy dentystów na świecie.

Stawiamy na profesjonalne i rzetelne doradztwo w zakresie doboru wyposażenia i przygotowania do montażu, aby późniejsza codzienna praca w gabinecie dawała radość i satysfakcję.

Masz pytanie? Skontaktuj się z Planmeca. 

Czytaj także:
Zanim kupisz unit (I/VI)
Zanim wezwiesz serwis (II/VI)
Nie zaniedbuj należytego serwisowania (III/VI)
Unit działa bez zarzutu, czy zawsze tak będzie? (IV/VI)

W najbliższym czasie w tym cyklu:
Co wypadałoby wiedzieć o unitach, aby służyły bez zarzutu? (VI/VI)

Podobał się artykuł? Podziel się!
Zdjęcia:
SŁOWA KLUCZOWE
serwis   unit stomatologiczny   Planmeca  

POLECAMY W SERWISACH