PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Plandent nabył 51 proc. udziałów w Kol-Dental

szaft
07-10-2013, 11:24
Plandent nabył 51 proc. udziałów w Kol-Dental Plandent nabył 51 proc. udziałów w Kol-Dental (Fot. Fotolia)
Drugi co do wielkości w Europie dystrybutor sprzętu i materiałów stomatologicznych Plandent Division, rozszerza działalność na rynek polski. Plandent przejął udziały w firmie Kol-Dental (największy dystrybutor sprzętu i materiałów stomatologicznych w Polsce), obejmując 51 proc. akcji tej spółki. Firmą w dalszym ciągu kierować będą założyciele Kol-Dental – Maciej Nurzyński i Jacek Piłko.

Informacje o przejęciu udziałów podają zarówno media zagraniczne, jak i strona internetowa firmy Planmeca. Fiński Plandent Division należy bowiem do Grupy Planmeca (Planmeca Oy), a właśnie sprzęt tej firmy  jest dystrybuowany przez Kol-Dental w Polsce od wielu lat (firma założona w 1994 roku).

Teraz Plandent, przez Kol-Dental, wprowadzi na rynek polski swoje światowe marki produktów stomatologicznych Planmeca. Oferta zostanie uzupełniona m.in. przez atrakcyjne, nowe koncepcje serwisu takie jak: zarządzanie polityką materiałową, zamówienia online oraz nowoczesne wsparcie serwisowe.

- Jesteśmy pod wrażeniem rozwoju i długofalowej współpracy z firmą Kol-Dental jako dystrybutora firmy Planmeca. Ta nowa umowa wzmocni pozycję firmy Kol-Dental na rynku i umożliwi polskim klientom dostęp do nowoczesnych usług oferowanych przez Plandent. Będąc otwartym na uwagi klientów i stale powiększając gamę oferowanych produktów, będziemy w stanie spełnić oczekiwania każdej grupy naszych kilentów - lekarzy, higienistów, czy protetyków - powiedział Tuomas Lokki, wiceprezydent Planmeca Group.

- Rozpoczęcie nowej współpracy to dobra wiadomość dla naszej firmy, a także naszych klientów i partnerów biznesowych. Kol-Dental zyskuje profesjonalnego i liczącego się na światowym rynku akcjonariusza, którego doświadczenie, pozycja finansowa i wsparcie pozwoli nam na dalszy rozwój i umacnianie pozycji Kol-Dental jako lidera rynku - przekonuje Jacek Piłko, wiceprezes Kol-Dental.

Jak podaje Planmeca, w tym roku Plandent Division przejął firmy dystrybucyjne także w Belgii, Rosji i w Turcji. Dodatkowo Plandent posiada lokalne firmy dystrybucyjne we wszystkich krajach nordyckich i bałtyckich, a także w Holandii, Niemczech, Austrii i w Wielkiej Brytanii.

Plandent Oy i Grupa Planmeca - informacje o firmie

Plandent Oy to firma dystrybuująca materiały i sprzęt stomatologiczny do gabinetów stomatologicznych i pracowni protetycznych. Dostarcza również pełen zakres usług serwisowych. Centrala Grupy Plandent, znajduje się w Helsinkach. Plandent Division jest częścią Grupy Planmeca, której firma matka Planmeca Oy jest jednym z największych producentów sprzętu stomatologicznego, którego produkty są eksportowane do ponad 120 krajów. Firma jest liderem w wielu segmentach rynku dentystycznego, projektuje i produkuje pełną gamę sprzętu dentystycznego w tym unity dentystyczne, panoramiczne (2D) i tomograficzne (3D) aparaty rentgenowskie oraz zaawansowane oprogramowanie. Planmeca jest największą prywatną firmą w branży sprzętu dentystycznego, która intensywnie inwestuje w dział R&D. Planowany na 2013 r. obrót ma wynieść ok. 760 milionów EUR, zatrudnienie wynosi prawie 2,500 osób.

źródło: DrBicuspid.com/planmeca.com 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Kol-Dental   Planmeca   Plandent   Maciej Nurzyński   Jacek Piłko  

POLECAMY W SERWISACH