PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Październik jako miesiąc higieny jamy ustnej

Autor: nieck • Źródło: en
23-10-2020, 08:43
Październik jako miesiąc higieny jamy ustnej Amerykanie obecnie lepiej dbają o higienę jamy ustnej niż przed okresem pandemii (fot. pixabay)
W ogólnokrajowej akcji - National Dental Hygiene Month - która jak co roku odbywa się w październiku w Stanach Zjednoczonych, 86 proc. osób wierzy, że utrzymanie dobrego zdrowia jamy ustnej to podstawa ochrony także zdrowia ogólnego w pandemii.

W sondażu Delta Dental Plans Association Amerykanie pilnie dbają o zdrowie swoich zębów i w ich zachowaniach widoczne są nawet pozytywne zmiany w okresie pandemii. Nie zaniedbują szczotkowania, nitkowania, stosują płyny do płukania ust.

A oto jak w okresie pandemii COVID-19 wygląda ta strona życia Amerykanów wg danych z sondażu:

77 proc. osób szczotkuje zęby dwa razy dziennie lub częściej (to więcej niż w 2019 r. - 68 proc.)
45 proc. osób stosuje płyn do płukania ust dwukrotnie w ciągu dnia (przed pandemią 41 proc).
38 proc. osób nitkuje zęby co najmniej raz dziennie, zaś 35 proc. dwa razy dziennie.

- Ten trend jest bardzo krzepiący,  to że coraz powszechniejsze jest zrozumienie znaczenia zdrowia jamy ustnej i wpływu na zdrowie ogólne. Szczególnie że ma to miejsce w pandemii - cieszy się dr Joseph Dill, naukowy dyrektor w Delta Dental Plans Association. 

Ponadto sondaż ujawnił, że  91 proc. Amerykanów jest przekonanych że dbanie o jamę ustną pomoże im w unikaniu problemów ze zdrowiem w przyszłości. Natomiast 69 proc. uważa, że korzyści z rutynowego badania stomatologicznego w okresie pandemii są większe niż potencjalne ryzyko opóźnienia leczenia stomatologicznego i zabiegów profilaktycznych.

Więcej: DentistryToday.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
higiena jamy ustnej  

POLECAMY W SERWISACH