PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Orto-Clinic w programie Start-up Toruń

Autor: miro • Źródło: ms
28-12-2021, 11:29
Orto-Clinic w programie Start-up Toruń Agnieszka Piontek Orto-Clinic (źródło YT)
- Staramy się wykorzystywać najnowsze technologie współczesnej medycyny do leczenia naszych pacjentów, do przywracania im pięknych uśmiechów – mówi Agnieszka Piontek prowadzącą w Toruniu specjalistyczną przychodnię Orto-Clinic.
  • Orto – Clinic w programie Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
  • Orto-Clinic uzyskał certyfikat znaku jakości Made in Toruń.
  • Orto – Clinic realizuje leczenie ortodontyczne m.in. w oparciu o techniki cyfrowe ułatwiające wykorzystywanie przezroczystych aparatów nazębnych.

W ramach promocji gospodarczej Torunia do udziału w „Start-up Toruń”, projekcie sygnowanym przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu, zaproszono firmy wprowadzające na rynek nowoczesne rozwiązania technologiczne. Jedną z nich jest Orto – Clinic.

Skaner zmienia oblicze ortodoncji  

Agnieszka Piontek tak opowiada o stomatologii cyfrowej, królującej w jej lecznicy:
Skaner jest urządzeniem, które pozwala nam wyeliminować wykonywanie nieprzyjemnych wycisków u pacjentów. Lecząc wady zgryzu robimy skany i wysyłamy je do laboratoriów protetycznych. Szybko otrzymujemy modele uzębienia pacjentów, w oparciu o te modele wykonywane są aparaty ortodontyczne. Bardzo szybko je otrzymujemy. To zdecydowanie skraca okres oczekiwania. Jeżeli dzisiaj wykonamy skany to w ciągu 72 godzin otrzymujemy model wirtualny uzębienia pacjenta. Lekarz planuje leczenie w oparciu o uzyskany model wirtualny i w ciągu trzech tygodni pacjent uzyskuje nakładki do leczenia wady zgryzu.

Tego typu rozwiązanie wykorzystywane jest również w leczeniu dzieci i młodzieży. Dzieci zafascynowane są technologią cyfrową, Jest ona dla nich interesującą przygodą i z chęcią włączają się w proces leczenia.

Rozwój stomatologii cyfrowej

W związku z wprowadzeniem techniki 3D nastąpił szybki rozwój stomatologii. Nie wyobrażamy sobie dzisiaj leczyć pacjentów bez ciągłego doskonalenia się. Praktycznie nie ma miesiąca bez specjalistycznych szkoleń. Pacjenci leczeni tak zwanymi aparatami metalowymi z zamkami przyklejonymi do zębów - odczuwali dyskomfort. Osoby publiczne nie chciałabym być postrzegane jako te, które noszą widoczne aparaty. Pojawiły się techniki umożliwiające osadzanie aparatów od strony języka, ale one też wiązały się z dyskomfortem, bo powodowały wyraźne seplenienie. To było nieakceptowalne przez osoby, które prowadzą szkolenia, zarządzają dużymi zespołami.

Techniki nakładkowe

W ciągu ostatnich kilku lat nastąpił rozwój technik nakładkowych z wykorzystaniem przezroczystych aparatów nazębnych. Jedynym mankamentem jest to, że w naszym województwie nie ma pracowni, która wydrukowałaby takie modele na podstawie skanów. Wysyłamy pliki do laboratoriów w Łodzi, w Warszawie. Chociaż w naszym województwie nie ma jeszcze tego typu laboratorium ortodontycznego, to uważam, że wkrótce to się zmieni. Ich obecność pozwoliłaby na realizowanie w ekspresowym tempie precyzyjnych aparatów ortodontycznych.

 Orto-Clinic ze znakiem jakości Made in Toruń

Wśród 14 firm, które uzyskały certyfikat znaku jakości Made in Toruń, znalazł się gabinet Orto-Clinic – profilaktyka i leczenie wad dzieci i młodzieży.

Orto-Clinic to gabinet uruchomiony z pasji do ortodoncji. W odpowiedzi na indywidualne oczekiwania pacjentów Agnieszka Piontek stworzyła miejsce, gdzie sztuka spotyka się z medycyną - otwierając drogę do pięknego uśmiechu.

Lekarze dentyści Orto-Clinic współpracują ze specjalistami z innych dziedzin stomatologii, nieustannie poszerzają kwalifikacje na szkoleniach i kursach.

- Pacjent czuje się u nas bezpiecznie, komfortowo i wyjątkowo od pierwszej wizyty. Pragnę otworzyć pacjentom drogę do pięknego uśmiechu – mówi Agnieszka Piontek, członkini Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, która odbywała staż specjalizacyjny w Zakładzie Ortodoncji PUM oraz w Poradni Ortodoncji Mazowieckiego Centrum Stomatologii w Warszawie. 

Zainteresowania Agnieszki Piontek:
- czynnościowe leczenie dzieci i młodzieży, które umożliwia modyfikację wzrostu twarzoczaszki, co często pozwala uniknąć ekstrakcji w dalszym etapie leczenia;
- leczenie pacjentów dorosłych, ze szczególnym uwzględnieniem estetyki uśmiechu
- stosowanie aparatów językowych, Invisalign.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH