PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Oral-B iO: lepszy poziom higieny jamy ustnej

Autor: Mirosław Stańczyk • Źródło: ms
11-09-2021, 08:08
Oral-B iO: lepszy poziom higieny jamy ustnej Anna Lewandowska, Marcin Prokop i Oral-B iO (fot. infoDENT24.pl)
Oral-B iO otwiera nowy rozdział w higienie jamy ustnej. O co chodzi? Mówiąc najprościej o unikatową elektryczną szczoteczkę z unikatową jednostką napędową, wprawiającą w unikatowy ruch, równie unikatową końcówkę z włosiem. I nie są to sformułowania bez pokrycia.
  • Oral-B iO to nowy kierunek rozwoju szczoteczek elektrycznych (pracujący przy niej specjaliści zgłosili 250 wniosków patentowych).

  • Sztuczna inteligencja, zastosowana w Oral-B iO, wspiera prawidłowe mycie zębów.

  • Okazuje się, że wiele osób popełnia kuriozalne błędy w użytkowaniu zaawansowanych technologicznie szczoteczek elektrycznych.

Określenia typu: nowa generacja, przełomowa technika, kosmiczna technologia zdecydowanie się zdeprecjonowały. Stało się tak dlatego, że takimi sformułowaniami - bez najmniejszej refleksji - szafują niemal wszyscy producenci, chcący zwrócić uwagę potencjalnego nabywcy nawet na tak umiarkowanie zaawansowane inżyniersko wyroby jak: wykałaczka czy nić dentystyczna.

W przypadku Oral-B iO nie chodzi o epatowanie uwagi klientów kolejnym gadżetem mrugającym kolorami tęczy, a o rzeczywiście innowacyjny sposób czyszczenia jamy ustnej.

Oral-B iO z silnikiem magnetycznym

Clou zaproponowanego rozwiązania kryje się w silniku magnetycznym, który dopiero wkracza na salony nowoczesnych jednostek napędowych. O innowacyjności rozwiązań, zgrabnie upakowanych w smukłej linii szczoteczki Oral-B iO, niech świadczy fakt, że pracujący przy niej specjaliści zgłosili w trakcie prac projektowanych i wdrożeniowych 250 wniosków patentowych – o czym wspomniał Marcin Prokop, prowadzący galę inaugurującą wprowadzenie na polski rynek szczoteczki Oral-B iO.

Silniki, zwane w uproszczeniu magnetycznymi, ze swojej natury są energooszczędne, mają elastyczną charakterystykę pracy (ważne przy zmiennej sile nacisku występującej z reguły podczas mycia zębów), są ciche i praktycznie nie wydzielają ciepła. Inżynierom, pracującym nad Oral-B iO, udało się zalety tego silnika wykorzystać do uzupełnienia oscylacyjno – rotacyjnych ruchów końcówki szczoteczki o mikrowibracje, które mają strategiczne znaczenie dla efektywności walki z płytką nazębną.

- Najwyższa skuteczność czyszczenia jamy ustnej potwierdzona została wieloetapowymi testami z udziałem statystycznie znaczącej grupy użytkowników. Badania porównawcze udowodniły, iż szczoteczka tzw. magnetyczna sześciokrotnie lepiej radzi sobie z płytką nazębną niż jej manualna odpowiedniczka – zapewniła dr n.med. Beata Golan, lek. stomatolog, dyrektor ds. naukowych Instytutu Blend-a-med. Oral-B.

Oral-B iO skutecznym narzędziem w walce z pandemią próchnicy

Czy dzięki Oral-B iO zapaliło się światełko w tunelu obrazującym poziom higieny jamy ustnej ludzi na świecie, wśród których 3,5 mld osób ma mniejsze lub większe problemy z zębami bądź dziąsłami? Być może tak, bo ogólnoświatowa pandemia próchnicy pokazuje, że jej przyczyną nie jest tylko dramatycznie słaby poziom higieny jamy ustnej w słabo rozwiniętych regionach świata. Bywa, że ze stanem uzębienia jest źle także tam, gdzie na łazienkowych półkach ustawiona jest cała bateria szczoteczek do zębów uzupełniona o rozbudowany typoszereg past i innych środków czyszczących.

Okazuje się, że mycie zębów sprawą prostą nie jest, gdyż wymaga niepośledniej zręczności ze strony użytkowników. Beata Golan przypomniała raz jeszcze o konieczności stosowania odpowiedniej techniki mycia zębów szczoteczkami elektrycznymi. Są niestety osoby, które mając w ręku zaawansowany technologicznie sprzęt, stosują technikę właściwą dla szczoteczek manualnych. To duży błąd, który drastycznie obniża efektywność zabiegu higienizacyjnego.

Oral-B iO co prawda nie wyręczy nikogo z przytykania szczoteczki do poszczególnych zębów, ale zastosowana w tym produkcie sztuczna inteligencja jest w stanie precyzyjnie wyłapać niedociągnięcia i równie precyzyjnie wskazać uchybienia, które należałoby wyeliminować.

PTS z uznaniem o Oral-B iO

Ważnym jest to, że nad końcowym efektem w postaci szczoteczki magnetycznej pracowało wielu dentystów, którzy uzbrojeni w wiedzę medyczną, wskazywali zasady pracy szczoteczki idealnej, dzięki którym możliwe byłoby osiągnięcie spektakularnych wyników w higienie uzębienia. W ten sposób powstało nowe, niemal idealne narzędzie w dbaniu o uzębienie - Oral-B iO.

Testy wykazały, że magnetyczna szczoteczka nie tylko dystansuje swoich elektrycznych poprzedników, ale także wygrywa rywalizację ze szczoteczkami sonicznymi. Potwierdzeniem skuteczności działania Oral-B iO jest rekomendacja Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, które uznało technologię magnetyczną iO za przełomową, a  trafiający na rynek produkt - za godny polecenia.

Unikatowe funkcje Oral-B iO

Do gadżetów wzbogacających Oral-B iO można zaliczyć interaktywny wyświetlacz generujący powitanie przy włączeniu szczoteczki oraz uśmiechniętą buźkę po prawidłowym szczotkowaniu.

Gadżetem nie jest natomiast opcja nastawienia jednego z kilku trybów umożliwiających spersonalizowane szczotkowanie: tryb czyszczenia codziennego, tryb delikatnego czyszczenia, tryb pielęgnacji dziąseł, tryb dokładnego czyszczenia i tryb wybielania.

Gadżetem nie jest także ulepszony inteligentny czujnik siły nacisku, który sygnalizuje kolorem czerwonym, białym i zielonym szczotkowanie z nadmierną, niedostateczną lub odpowiednią siłą nacisku.

- Co oznacza optymalna siła nacisku w rozmowie z infoDENT24.pl wyjaśniła dr n.med. Beata Golan: Zakres tej siły ustalony został w wyniku wieloetapowych analiz laboratoryjnych uzupełnionych oceną efektów czyszczenia zębów u osób testujących szczoteczkę nowej generacji. Widząc zielony kolor wyświetlacza na szczoteczce możemy być pewni, że siła nacisku włosia na zęby przynosi optymalne efekty.

Gadżetem nie jest również stacja dokująca ładowarki magnetycznej pozwalająca na szybkie pełne naładowanie szczoteczki w ciągu trzech godzin. Ta może wówczas pracować przez dwa tygodnie bez ładowania, oczywiście przy standardowej intensywności użytkowania. Co więcej, niezależność od dostępu do sieci elektrycznej zapewnia powerbank.

Używać szczoteczkę Oral-B iO powinien każdy, ale będą to robić zapewne tylko te osoby, które na to stać. Cena, zważywszy na zalety, nie jest wysoka i w zależności od modelu może być mniejsza lub nieco wyższa od 1 tys. zł.

Anna Lewandowska poleca Oral-B iO

Każdy, kto zakupi Oral-B iO będzie mógł dołączyć do Anny Lewandowskiej, która jako jedna z pierwszych testowała zalety (wad nie było) nowej szczoteczki. Sportsmenka, influencerka, ambasadorka zdrowego trybu życia zapewniła, że zamierza być wierna rodzinie Oral-B iO, a jeśli zmieni szczoteczkę - to tylko na nowy model.

- Jest cicha, zapewnia zatem komfort podczas użytkowania, a jeśli chodzi o efekt higienizacyjny – to ufam lekarzom – zapewniła Anna Lewandowska.

W rozmowie z Marcinem Prokopem, Anna Lewandowska przyznała, że dla osoby tak aktywnej, jak ona istotne znaczenie ma wyjątkowa łatwość użytkowania szczoteczki w podróży.

Słowom sławnej żony, nie mniej sławnego piłkarza przysłuchiwały się m.in. Patricia Kazadi i Wiktoria Aneta Gąsiewska, które nie ukrywały dużego zainteresowania Oral-B iO. Trudno się temu dziwić, bo dla tego produktu takie określenia jak: nowa generacja, przełomowa technika, kosmiczna technologia są jak najbardziej uprawnione.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH