• Do 29 października w głównym hallu centrum handlowego Złote Tarasy w Warszawie funkcjonuje pop-up store, w którym prezentowane są zalety szczoteczek z rodziny Oi. Dodatkowo w dwa weekendy października (21 i 22 oraz 28 i 29) chętni mogą okazję skorzystać również z profesjonalnych rad higienistki stomatologicznej
  • Badania kliniczne dowiodły, że u osób, które korzystają ze szczoteczek Oral-B® iO™ przez okres 8 tygodni aż 14,5-krotnie rośnie prawdopodobieństwo wycofania się zmian zapalnych dziąseł (o ile oczywiście takie występują). Chodzi o porównanie efektu ze stanem zdrowia jamy ustnej użytkowników szczoteczek manualnych
  • Najnowszy produkt Oral-B® iO™ to coś więcej niż szczoteczka do zębów, to pierwsza indywidualna higienistka do specjalnych poruczeń. Podczas procesu czyszczenia zębów użytkownik ma wiedzę (w czasie rzeczywistym) czy fragment czyszczonego uzębienia został poddany należytej higienizacji

Co potrafi inteligenta szczoteczka do zębów 

Nr 10 to najnowszy, flagowy produkt P&G z serii iO. Ten konkretny model, podobnie jak jego poprzednik (nr 9), należy do rodziny zaawansowanych technologicznie elektrycznych szczoteczek, pracujących w oparciu o unikatowe rozwiązania, wprawiające w ruch główkę czyszczącą zęby.

Sedno działania Oral-B® iO™ tkwi w drganiach precyzyjnie generowanych przy pomocy liniowego napędu magnetycznego. Charakterystyka impulsów (rozkład częstotliwości drgań), zapewnia optymalny ruch włókien główki czyszczącej szkliwo.

Projektanci szczoteczek z rodziny serii Oral-B® iO™ stworzyli produkt, który idealnie dopasowuje się do potrzeb każdego użytkownika. Chodzi m.in. o:

  • kształt główki czyszczącej (oprócz standardowej jest kilka specyficznych, dedykowanych osobom z delikatnymi dziąsłami lub cierpiącym np. na nadwrażliwość, lub mającym kształt i rozmieszczenie zębów odbiegające od najczęściej spotykanych);
  • materiał, z którego wykonana jest główka szczoteczki i siłę nacisku włosia na zęby (zagwarantowano stuprocentową ochronę szkliwa i dziąseł przed przypadkowymi mikrouszkodzeniami);
  • charakterystykę drgań końcówki czyszczącej zęby (rozkład i zmienność sił oddziałujących na szkliwo zęba - optymalne w walce z płytką bakteryjną);
  • potwierdzony badaniami klinicznymi efekt, wynikający ze systematycznego stosowania szczoteczki.

Korzystny efekt kliniczny 

Oral-B® iO™  jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku zmagania się z początkową fazą choroby dziąseł, wynikającej z niedostatecznej higieny jamy ustnej. Korzystając z Oral-B® iO™ można być niemal pewnym zażegnania kłopotów zmuszających do odwiedzenia lekarza dentysty.

- Badanie kliniczne wykazało, że w 8 -tygodniowej obserwacji użytkownicy Oral B iO mieli 14,5 razy więcej szans na uzyskanie stanu klinicznie zdrowych dziąseł ( BOP<10%) w porównaniu do użytkowników szczoteczki manualnej – poinformowała infoDENT24.pl dr n. med. Beata Golan, dentystka i kierownik ds. naukowych P&G Polska.

- Podobne badania porównawcze przeprowadzono w przypadku szczoteczek magnetycznych i sonicznych. Dane mówią, iż te pierwsze dają 3,9-krotnie więcej szans na osiągniecie stanu klinicznie zdrowych dziąseł po 1 tygodniu stosowania oraz 5,9 razy więcej szans na osiągnięcie tego stanu po 6 miesiącach. Dobra szczotka, należycie dobrana pasta i odpowiednia technika mycia zębów mogą wyeliminować problemy wynikające ze złej higieny jamy ustnej- zapewniła Beata Golan.

Sztuczna inteligencja pokazuje jak należycie myć zęby

W czym tkwi moc Oral-B® iO™? Odpowiedź na tak postawione pytanie jest dość prosta. Otóż najnowszy model produktu P&G niejako prowadzi za rękę (co w tym przypadku jest jak najbardziej uzasadnionym porównaniem), w procesie codziennego szczotkowania zębów. Taką funkcjonalność zapewnia wykorzystanie w urządzeniu sztucznej inteligencji. 

Jest to niezwykle istotne. Okazuje się bowiem, że wśród osób przestrzegających żelaznej zasady dbania o zęby, ukrytej w formule 2 razy dziennie przez 2 minuty, niewiele jest takich, które robią to tak jak robić się to powinno. Mycie zębów niestety nie jest równoznaczne z ich należytym umyciem. Szereg eksperymentów, z udziałem tysięcy uczestników, jasno pokazuje, że nie tylko osoby starsze i dzieci mają problem z właściwym prowadzeniem główki szczoteczki po powierzchni zębów.

Można rzec, że najnowszy produkt Oral-B® iO™ to coś więcej niż szczoteczka do zębów, to pierwsza indywidualna higienistka do specjalnych poruczeń. Podczas procesu czyszczenia zębów użytkownik informowany jest na bieżąco o aktualnym położeniu szczoteczki, o niebezpieczeństwie związanym z przekroczeniem siły nacisku włosia główki na szkliwo. Ma on także wiedzę (w czasie rzeczywistym) czy fragment czyszczonego uzębienia został poddany należytej higienizacji.

W modelu nr 10, aby mieć taka wiedzę nie trzeba korzystać cały czas z aplikacji wgranej na smartfona. Na postępy w czyszczeniu zębów wskazuje bowiem system sześciu wskaźników rozmieszczonych na stacji dokującej. Dzięki nim każdy może być pewnym, że podczas mycia zębów nie popełnia błędu skutkującego np. odkładaniem się płytki nazębnej.

Gdzie można przetestować Oral-B® iO™  nr 10

Każdy, kto do 29 października odwiedzi pop-up store w głównym hallu centrum handlowego Złote Tarasy w Warszawie będzie mógł osobiście przekonać się o zaletach szczoteczek z rodziny Oi. Dodatkowo w dwa weekendy października (21 i 22 oraz 28 i 29) chętni będą mieli okazję skorzystać również z profesjonalnych rad higienistki stomatologicznej.

Oprócz wiedzy - dodatkową wartością, jaką wyniesie się z odwiedzenia stanowiska OralB w Złotych Tarasach, jest zakup modelów szczoteczek Oral-B® iO™ nr 10 oraz nr 9 z 20 proc. rabatem w stosunku do ceny sugerowanej.

Przy wyraźnie rosnących cenach usług stomatologicznych może okazać się, że zakup inteligentnej szczoteczki do zębów jest decyzją jak najbardziej uzasadnioną od strony ekonomicznej.