PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Nowy rozmiar Vita Enamic

Autor: szaft • Źródło: szaft
28-11-2013, 08:11
Nowy rozmiar Vita Enamic Nowy rozmiar Vita Enamic (Fot. Vita)
Materiał hybrydowy Vita Enamic (Vita) jest już dostępny w bloczkach o wielkości EM-10 (8x10x15 mm). Producenci promują materiał jako pierwszy materiał hybrydowy, łączący najlepsze cechy materiałów ceramicznych i kompozytowych.

Vita Enamic debiutował na rynku amerykańskim na początku tego roku. Nowym rozmiarem materiału powinni zainteresować się w szczególności specjaliści pracujący w systemie CAD/CAM (Cerec/inLab). Vita Enamic, dzięki podwójnej strukturze sieciowej wykorzystuje sprawdzone cechy materiałów ceramicznych i kompozytowych. Oprócz zastosowania do tradycyjnych odbudów typu: inlay, onlay, korona, licówka, może być także używany do minimalnie inwazyjnych uzupełnień oraz tam gdzie występuje ograniczona przestrzeń na wykonanie odbudowy.

Jak przekonują producenci, nowa klasa materiałów zapewnia znacznie mniejszą kruchość niż ceramika i lepszą ścieralność niż kompozyty. Początkowo w ofercie dla stomatologów dostępne były bloczki w wielkości EM-14 (12 x 14 x 18 mm) w kolorach 0M1,1M1,1M2, 2M2,3M2 oraz w dwóch stopniach przezierności.

W porównaniu z ceramiką, frezowanie przebiega szybciej i znacznie mniej niszczy wiertła. Nie jest konieczne wypalanie ceramiki w piecu, a efekt połysku można osiągnąć polerując materiał ręcznie bądź pokrywając powierzchnię uzupełnienia glazurą utwardzaną za pomocą lampy polimeryzacyjnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
materiał hybrydowy   Vita Enamic   Vita  

POLECAMY W SERWISACH