PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Nowy produkt do profilaktyki próchnicy na horyzoncie

29-08-2013, 00:01
Nowy produkt do profilaktyki próchnicy na horyzoncie (fot. Fotolia)
Nowy produkt do profilaktyki próchnicy na horyzoncie (fot. Fotolia)
Amerykańska firma biotechnologiczna C3 Jian, poinformowała o pomyślnym zakończeniu pierwszego etapu badania nowego produktu do profilaktyki próchnicy zębów. Na razie nosi on tajemniczą nazwę C16G2 i można domyślać się, że będzie miał płynną formę.

Badanie przeprowadzono na New York University, Bluestone for Clinical Research, pod kierownictwem prof.  Marka Wolffa, przewodniczącego Department of Cariology & Comprehensive Care at NYU College of Dentistry.

Randomizowane, podwójnie zaślepione badanie z kontrolowanym placebo, obejmowało podawanie pacjentom preparatu leczniczego przeznaczonego do profilaktyki próchnicy zębów w zwiększających się dawkach. Doświadczenie koncentrowało się na ocenie bezpieczeństwa i farmakokinetyki produktu. Przeprowadzono także pierwsze próby mikrobiologiczne. W sumie, w badaniu wzięło udział 36 zdrowych dorosłych osób, które testowały płyn do płukania jamy ustnej. Nie stwierdzono żadnych działań niepożądanych zastosowanego preparatu.

- Jesteśmy zadowoleni, że zakończyliśmy pierwszy etap badania klinicznego. Informacje dotyczące bezpieczeństwa i wstępnych wyników badań mikrobiologicznych są na tyle obiecujące, że możemy rozpocząć badania II fazy jeszcze w tym roku - mówi Laura A. Navalta, prezydent firmy C3 Jian.

Kolejne etapy badania mają potwierdzić skuteczność i bezpieczeństwo preparatu C16G2 w zapobieganiu próchnicy u dorosłych, młodzieży oraz dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   próchnica   profilaktyka próchnicy   Higiena  

POLECAMY W SERWISACH