PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Nowatorskie urządzenie do odkażania gabinetów stomatologicznych

Autor: nieck • Źródło: en
21-10-2020, 12:18
Nowatorskie urządzenie do odkażania gabinetów stomatologicznych Rozwiązania opracowane dla stomatologii sprawdzają się w ograniczaniu transmisji SARS-CoV-2 (fot. pixabay)
Elektrofumigator „Bartek" - urządzenie do dezynfekcji gabinetów stomatologicznych stworzone przez zespół badaczy-pasjonatów, działający przy Parku Naukowo-Technologicznym w Opolu, jest obecnie wszechstronnie stosowane.

- Urządzenie skonstruowane zostało osiem miesięcy temu w celu odkażania przestrzeni stomatologicznych, ale sytuacja w naszym kraju spowodowała, że zmieniło ono swoje zastosowanie - mówi Marcin Mróz z Pracowni Badawczo-Rozwojowej w Lewinie Brzeskim w rozmowie z Radiem Opole.

"Bartek" waży niecałe 15 kilogramów, jest niewielkich rozmiarów i ma niskie zużycie energii elektrycznej. Odkażanie z jego użyciem przebiega metodą zamgławiania suchą mgłą.  Na dostawę  zamówionego urządzenia  trzeba poczekać maksymalnie do 10 dni, informuje innowator.

Jest obecnie wykorzystywany do odkażania przez szpitale, straż pożarną, pogotowie, policję, przedszkola, domy pomocy społecznej.

Więcej: radio.opole.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
zakażenia   gabinet stomatologiczny   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH