PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Nowa linia Heraeus Kulzer bez bisfenolu A

szaft
11-10-2013, 09:50
Nowa linia Heraeus Kulzer bez bisfenolu A Nowa linia Heraeus Kulzer bez bisfenolu A (Fot. Heraeus Kulzer)
Heraeus Kulzer wprowadza na rynek nową linię kompozytów. Znana, również polskim dentystom - seria Venus, będzie teraz wolna od bisfenolu A (BPA).

Zarówno w linii Venus Diamond, jak i Venus Pearl nie zastosowano bisfenolu A, ale także metakrylanu bisfenolu A (Bis-GMA). Przypomnijmy, że jest to wielocząsteczkowy dimetakrylan mający w swej strukturze sztywny centralny łańcuch oraz wolne grupy hydroksylowe, które biorą udział w tworzeniu wewnątrzcząsteczkowych wiązań wodorowych. Ich obecność zwiększa lepkość kompozytów zawierających Bis-GMA. Szacuje się, że nawet 90 proc. nowoczesnych kompozytów może mieć Bis-GMA w składzie pomimo, że toczy się debata o szkodliwości BPA.

Zarówno Venus Diamond, jak i Venys Pearl oparte są na tricyklodekanie - uretanie monomeru. Gwarantuje on minimalny skurcz polimeryzacyjny, wysoką wytrzymałość i dobrą twardość powierzchniową, a jednocześnie jest prosty i wygodny w obsłudze.

Producent podkreśla, że oba produkty mają wydłużony czas pracy przy świetle zabiegowym i nie przyklejają się do instrumentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
bisfenol A   Heraeus Kulzer   Venus Pearl   Venus Diamond  

POLECAMY W SERWISACH