PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Nowa generacja żywic do produkcji alignerów

Autor: miro • Źródło: ms
04-06-2021, 12:43
Nowa generacja żywic do produkcji alignerów Alignery nabierają tempa (fot. shutterstock)
Prodways, jeden ze znaczących producentów drukarek 3D w Europie, wprowadził na rynek materiał o nazwie Absolute Aligner, który zostanie zintegrowany z linią żywic PLASTCure (kompatybilną z drukarkami serii ProMaker LD). Jak nazwa wskazuje żywica ta jest przeznaczona do produkcji alignerów.
  • Nowa żywica do drukowania przezroczystych nakładek ortodontycznych.
  • Możliwość wyprodukowania ponad 2 tys. alignerów na dobę .   

Nakładki stały się popularną alternatywą dla tradycyjnych aparatów ortodontycznych. Drukowane w 3D alignery łatwo się zdejmuje, co jest ważne dla użytkownika oraz – co jest ważne nie tylko dla użytkownika, ale także dla ortodonty - wydają się być znacznie tańsze niż aparaty ortodontyczne, które mogą kosztować tysiące złotych.

Zwiększony popyt na alignery 

Ze względu na zwiększony popyt, dentyści muszą odpowiednio dostosować podaż, zachowując oczywiście wysoki poziom jakości. W związku z tym Prodways opracował i wprowadził na rynek nowy rodzaj żywic Absolute Aligner. 

Alban d'Halluin, dyrektor generalny Prodways Printers, wyjaśnił: Absolute Aligner został stworzony z myślą o naszych klientach, aby zapewnić im najwyższą jakość produktów na rynku przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności i spełnieniu wymagań produkcyjnych. Naszym celem było opracowanie nowej żywicy, która zapewnia lepsze parametry użytkowe (precyzja i przejrzystość powierzchni) przy minimalnym wpływie na czas produkcji (wydłużeniu).

Zalety Absolute Aligner 

Nowa żywica Prodways ma kilka zalet, w tym niezwykle powtarzalny stopień dokładności i precyzji każdego fragmentu drukowanej części. Imponująco gładka powierzchnia materiału przyczynia się do nadania nakładkom bardziej naturalnego wyglądu.

Według Prodways nie odbywa się to kosztem wydajności procesu wytwarzania, co oznacza, że nowa żywica bardzo dobrze nadaje się do przemysłowej produkcji przezroczystych nakładek.

Wysokowydajne drukarki 3D dla branży stomatologicznej

- Ulepszyliśmy nasze materiały, aby sprostać wymaganiom rosnącego rynku przezroczystych nakładek – uważa Alban d'Halluin, który przypomina, że firma w I kw. 2021 r. wprowadziła na rynek zautomatyzowany modułowy system druku 3D dla branży dentystycznej. Linia technologiczna jest w stanie wyprodukować ponad 2 tys. przezroczystych nakładek ortodontycznych na dobę . 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ortodoncja   aligner   aparaty nakładkowe  

POLECAMY W SERWISACH