PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Nie garb się, bo uszkodzisz …zęby

ms
06-11-2020, 11:05
Nie garb się, bo uszkodzisz …zęby Nammy Patela o zębach garbiących się ludzi
- Wśród czynników, które mogą prowadzić do uszkodzenia zębów, trzeba wskazać złą postawę – uważa dentystka Nammy Patela, która z wyróżnieniem ukończyła School of Dentistry na Uniwersytecie Południowej Kalifornii, a teraz jest sercem i mózgiem projektu „ekologiczna stomatologia”.

- Szkliwo jest niewiarygodnie mocne, ale ciągłe zgrzytanie zębami prowadzi do mikropęknięć, co skutkuje odpryskami i złamaniami – mówi Patela.

- Stres jest oczywiście jednym z powodów zgrzytania zębami. Wiele osób doświadcza tej dolegliwości podczas snu. Winowajcą, prowadzącym do zgrzytania, jest m.in. zaburzenie stawu skroniowo - żuchwowego, a ono z kolei wynikać może z wad postawy. Zatem zła postawa, szczególnie garbienie się może prowadzić do problemów z uzębieniem.

W okresie pandemii wielu ludzi musiało przenieść pracę do domu. Kanapa, łóżko, stołek barowy, stół kuchenny nie są najlepszą namiastką biura.

- Pomyśl o tym w ten sposób, że ciało jest tak zaprojektowane, aby stawy i kości były ustawione w jednej linii” - mówi Patel. - Jeśli masz złą postawę, garbisz się, twój kręgosłup będzie źle ustawiony, powodując, że szyja i szczęka będą wysunięte do przodu. Ta pozycja może zmniejszyć przepływ powietrza w drogach oddechowych, prowadząc do problemów z oddychaniem. W efekcie taka osoba częściej oddycha przez usta, a to także źle wpływa na uzębienie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
bruksizm   dentystka  

POLECAMY W SERWISACH