PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Nici gładkie jak PTFE Coreflon

Autor: jsz • Źródło: jsz
17-12-2013, 12:18
Nici gładkie jak PTFE Coreflon Nici gładkie jak PTFE Coreflon (źródło: producent)
Jakie właściwości powinny mieć nici chirurgiczne? Firma Implacore, oferując PTFE Coreflon, zapewnia, że jej produkt, certyfikowany przez jedną z najbardziej rygorystycznych jednostek notyfikowanych TÜV Rheinland, spełnia wszystkie normy dyrektywy medycznej.

Dobrze
Produkty szewne wykonane z PTFE (nazwa towarowa teflon zastrzeżona przez firmę DuPont od 1956 roku) stosuje się w tych dziedzinach medycyny, gdzie precyzja szycia, zminimalizowane ryzyko powikłań oraz komfort pacjenta są najważniejsze.
Firma Implacore stworzyła nić, która charakteryzuje się gładką, nieporowatą powierzchnią, przez co ograniczone jest osadzanie się płytki bakteryjnej na powierzchni szwu.

Źle
Pamiętać trzeba, że jedną z cech dotychczas stosowanych nici teflonowych była porowata struktura materiału.

Dobrze
Wysoka miękkość i gładkość nici PTFE Coreflon sprawia, że przechodzi ona przez tkanki miękkie minimalizując uraz związany z szyciem rany, ze stałą siłą podtrzymuje tkanki w trakcie całego procesu gojenia.

Źle
Plecione materiały wchłaniane, m.in. z uwagi na obecność wielu enzymów w jamie ustnej podtrzymują tkanki tylko w początkowej fazie gojenia.

Dobrze
Węzeł chirurgiczny zawiązany na nici PTFE jest trwały i nie rozwiązuje się, a końcówki nici nie powodują podrażnień policzka, warg i języka.

Źle
Tymczasem materiały szewne, oparte na różnych włóknach monofilowych, dodatkowo mogą sprzyjać powstawaniu zmian wirusowych na błonie śluzowej o charakterze aft oraz przyczyniać się do dolegliwości bólowych i zaburzeń w gojeniu rany.

Dobrze
Nici wykonane z PTFE są hydrofobowe, nie wchłaniają krwi, śliny oraz resztek pokarmowych, dzięki czemu sprzyjają gojeniu się rany o charakterze „rychłozrostu"- najszybszego i najbardziej korzystnego procesu gojenia się ran.

Źle
Takich walorów nie mają nici plecione, a szczególnie te, które wykonane są z materiałów wchłanianych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
nici stomatologiczne   PTFE Coreflon   Implacore  

POLECAMY W SERWISACH