PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

MELAcontrol - system testowania autoklawów

Autor: miro • Źródło: ms
27-09-2013, 15:20
MELAcontrol  - system testowania autoklawów System testowania autoklawów
Przyrządem testowym MELAcontrol można udowodnić, że sterylizacja wgłębionych instrumentów była skuteczna i zgodna z normą europejską EN 867-5. MELAcontrol jest przyrządem testowym dla autoklawów "klasy B". Symuluje on najtrudniejsze warunki sterylizacji, jak np. instrumenty wgłębione.
MELAcontrol składa się z przyrządu testowego i 250 wskaźników. Jeżeli wskaźniki się skończą, trzeba zamówić nowe opakowanie z przyrządem testowym oraz wskaźnikami (stary przyrząd testowy nie nadaje się do dalszego użytku).

Ocena wskaźnika jest warunkiem dopuszczenia wysterylizowanego wsadu do zabiegu - szczególnie w przypadku sterylizacji instrumentów naruszających ciągłość tkanki. MELAG oferuje dwa systemy: MELAcontrol oraz MELAcontrol PRO.

Do autoklawu MELAG można podłączyć drukarkę Melaprint 42 (przy pomocy portu szeregowego). Na wydrukach są dokumentowane m.in. data i czas sterylizacji. W przypadku zakłóceń w procesie sterylizacji drukowany jest kod błędu, który wskazuje na przyczynę zakłócenia. Dzięki temu wszystkie błędy mogą zostać łatwo usunięte.
Urządzenie współpracuje z autoklawami klasy: S, Pro, Premium, a także myjnią automatyczną MELAtherm i sterylizatorem Cliniklav 25.

Wydruki dokumentują:
- wybrany program;
- datę, czas sterylizacji i numer partii;
- numer seryjny autoklawu;
- aktualne wartości próżni, ciśnienia i temperatury;
- potwierdzenie prawidłowego zakończenia programu;
- błędy w przebiegu procesu sterylizacji.

Dane techniczne:
- zasilanie 5 V
- pobór mocy 20 W
- wymiary zewnętrzne (szer. x gł. x wys.) 16 cm x 14 cm x 6,5 cm

Występujący w systemie MELAflash CF-Card-Printer pozwala na automatyczne tworzenie dokumentacji dla autoklawów klasy Pro i S, a także Cliniklawu 25. W tym celu należy podłączyć MELAflash CF-Card-Printer z autoklawem poprzez port szeregowy (RS 232). Wówczas wszystkie dane o cyklach programów będą zapisywane na karcie MELAflash CF-Card. Następnie trzeba włożyć kartę do czytnika (MELAflash CF-Card-Reader) i podłączyć go poprzez port USB do komputera. Zarejestrowane dane mogą być przetwarzane programem MELAwin.

Informacje przechowywane na CF Card:
- wybrany program sterylizacji;
- data, godzina, numer partii;
- numer seryjny autoklawu;
- aktualne wartości próżni, ciśnienia i temperatury;
- potwierdzenie prawidłowego zakończenia programu;
- błędy w przebiegu procesu sterylizacji.

Dane techniczne:
- zasilanie 5 V;
- moc 6 W;
- wymiary zewnętrzne (szer. x gł. x wys.) 7,5 cm x 11,5 cm x 2,5 cm.

Kolejne urządzenie MELAnet Box umożliwia łatwe podłączenie do sieci komputerowej autoklawów klasy Profi, klasy S (Euroklav), Cliniklavu 25.
MELAnet Box podłącza się do portu szeregowego autoklawu oraz do sieci komputerowej.

MELAnet Box posiada własny web server, który wyświetla stronę internetową w sieci komputerowej. W ten sposób można obejrzeć na komputerach podłączonych do sieci protokoły lub aktualne procesy sterylizacji.
Protokół sterylizacji jest odczytywany automatycznie po zakończeniu programu i zapisywany w odpowiednim folderze w sieci. Protokoły te można otwierać, przeglądać i drukować z komputera. Poza automatyczną obsługą, protokoły i dane graficzne są dostępne również bezpośrednio z autoklawów. Dzięki temu, że praca z MELAnet Box jest oparta na przeglądarce, to może być obsługiwana z dowolnej platformy sprzętowej, jak systemu operacyjnego (PC, Apple, Linux).

SŁOWA KLUCZOWE
autoklawy   dekontaminacja   MELAcontrol   MELAprint   MELAflash   MELAnet Box   MELAsoft  

POLECAMY W SERWISACH