Przedmiotem charytatywnej aukcji PTS były dzieła sztuki wykonane przez artystów na zlecenie PTS i przekazane Towarzystwu na licytację. Osiągnięty dochód został przeznaczony na objęcie pomocą stomatologiczną dzieci z ubogich rodzin (poprzez fundację „Zobacz MNIE”).

PTS poinformowało, że ostatni przedmiot z licytacji charytatywnej "Jubileuszowy Ząb PTS" trafił do firmy Medical Inventi S.A. Wręczającą była, wspierająca akcję, mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk.

- Raz jeszcze dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie stomatologicznej idei charytatywnej – z takimi słowami do darczyńców zwrócili się organizatorzy akcji.

**

Przypomnijmy, że firma Medical Inventi zaangażowała się w uruchommienie produkcji biokompozytu kościozastępczego FlexiOss, który ma szerokie zastosowanie m.in. w stomatologii implantacyjnej.

Biomateriał, dzięki unikatowym właściwościom, znajduje szerokie zastosowanie w zakresie stomatologii implantacyjnej, ortopedii m.in. w przypadku urazów powstałych w wyniku mechanicznego uszczerbku, bądź chorób nowotworowych.

FlexiOss jest m.in. laureatem konkursu Polski Produkt Przyszłości. Głównym zadaniem, które zostało wsparte przez środki unijne, było promowanie FlexiOss na rynkach zagranicznych przez udział w "Programie promocji branży sprzętu medycznego". W ramach tego projektu firma wzięła udział w międzynarodowych targach w: Düsseldorfie, Poznaniu, Miami Beach, Dubaju i Singapurze. Dodatkowo firma brała udział w misji gospodarczej oraz skorzystała z usługi doradczej.

O sukcesie badaczy z Katedry Biochemii i Biotechnologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie: prof. Grażyny Ginalskiej i dr hab. Anny Belcarz, wielokrotnie informowaliśmy. Komercjalizacja osiągnięć naukowych była możliwa dzięki działaniom firmy Medical Inventi – spółki założonej jako inicjatywa środowiska akademickiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i prywatnego kapitału.