Magister inżynier lekarz dentysta

W przemyśle podstawowym ogniwem parku maszynowego są frezarki sterowane numerycznie, ogniwem podstawowym i jednocześnie stosunkowo kapitałochłonnym. W gabinecie stomatologicznym jest podobnie, a dokładniej tak było do niedawna, bo na rynku pojawiło się narzędzie optymalne, nie tylko wytwarzające produkty o najwyższej jakości (co w medycynie - rzecz jasna - jest wartością podstawową), ale jednocześnie stanowiące atrakcyjne rozwiązanie od strony rachunku ekonomicznego.
Tym narzędziem jest Planmeca PlanMill 30 S. To frezarka przenosząca świat wysokich technologii w wymiar gabinetu dentystycznego. Urządzenie zostało zaprojektowane przez fińskich inżynierów do pracy w warunkach, niewielkiej nawet praktyki stomatologicznej. Takiej praktyki, której właściciel widzi przyszłość we wspomaganych komputerowo fazach projektowania i obróbki.
Planmeca PlanMill 30 S służy do obrabiania odbudów stomatologicznych oraz elementów uzupełnień stomatologicznych, które nie zawierają metalu. Osiągające prędkość do 100 tys. obrotów na minutę czteroosiowe wrzeciono pozwala na codzienne frezowanie m.in.: wkładów, nakładek, koron oraz mostów. Najbardziej skomplikowane elementy wykonywane są zaledwie w kilkanaście minut.
Precyzyjny system napędu frezarki, pierwotnie opracowany dla obrabiarek wykorzystywanych w przemyśle lotniczym, doskonale sprawdził się w jednostkach frezujących Planmeca. Oryginalne dzieło inżynierów tej firmy umożliwia obróbkę szerokiej gamy materiałów z precyzją zapewniającą pacjentom optymalny rezultat leczenia.
Zautomatyzowany i - w gruncie rzeczy - prosty w sterowaniu proces frezowania - pozwala na zaangażowanie przy obsłudze PlanMill 30 S personel współpracujący na co dzień z lekarzem dentystą. W efekcie stomatolog poświęcić może zdecydowanie więcej swego cennego czasu na leczenie pacjentów bezpośrednio przy fotelu dentystycznym.
Od tej pory znaczna część robót, które - realizowane w sposób tradycyjny - musiały być rozłożone na kilka etapów, mogą być rozpoczęte i sfinalizowane podczas jednej wizyty pacjenta. To wszystko przekłada się na rozwój potencjału lecznicy oraz na wyraźnie lepszy efekt ekonomiczny prowadzonej praktyki.
- Jednowrzecionowa frezarka została wyposażona w oś obrotową umożliwiającą frezowanie wybranych bloków za pomocą trzech automatycznie wymiennych wierteł - frezów. Urządzenie oczywiście niezawodnie współpracuje ze skanerami wewnątrzustnymi Planmeca oraz oprogramowaniem Planmeca Romexis – wyjaśnia Jukka Kanerva, wiceprezes działu ds. unitów stomatologicznych i technologii CAD/CAM firmy Planmeca.
- Nasz system CAD/CAM Planmeca FIT zapewnia integrację i digitalizację całego procesu pracy: od skanowania wewnątrzustnego, poprzez projektowanie 3D, aż po wydajne frezowanie w warunkach gabinetu stomatologicznego – dodaje Jukka Kanerva.
Tym, którzy wyjątkowo intensywnie pracują w oparciu o technologię cyfrową, często na potrzeby nie tylko własnej praktyki, Planmeca doferuje frezarkę dwuwrzecionową PlanMill 40 S.


Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
CZYTAJ TAKŻE:
-
Kurs samoobrony dla lekarzy. Odpowiedź na agresję pacjentów?
eduDENT -
Drożyzna u dentysty. Polska na 3. miejscu wśród państw UE
bizDENT -
Za mało lekarzy dentystów ze specjalizacją. Co zamierza Ministerstwo Zdrowia?
newsDENT -
Sztuczna inteligencja. Ważne narzędzie w stomatologii
techDENT -
Zasady wykonywania zdjęć diagnostycznych w stomatologii. Nowe rozporządzenie
lexDENT -
Wnioski na specjalizacje od 1 lutego. Listy rankingowe do 7 kwietnia
eduDENT -
Co o sonicznych szczoteczkach do zębów sądzi higienista stomatologiczna
techDENT -
Lux Med Stomatologia. Rozbudowuje sieć gabinetów w Warszawie
bizDENT
-
NFZ ustalił nowe wyceny w leczeniu stomatologicznym. Uwagi do 1 lutego
newsDENT -
Darmowa wizyta u dentysty do 450 zł. To pakiet, za który zapłaci NFZ
newsDENT -
Nowe wyceny w leczeniu stomatologicznym. Są uwagi do projektu "cennika"
newsDENT -
Błędy w leczeniu endodontycznym wyceniono na 31,2 tys. zł
lexDENT -
Zmiany zasad udzielania świadczeń stomatologicznych. Paweł Barucha o ostatnich korektach
lexDENT -
Za mało publicznych pieniędzy na stomatologię. Polacy muszą leczyć zęby „za swoje”
newsDENT -
Zasady eksploatacji autoklawów w gabinecie stomatologicznym. Wytyczne Urzędu Dozoru Technicznego
lexDENT -
Powstaje Centrum Stomatologii Powiatu Pilskiego
newsDENT
PRACA: OSTATNIE OGŁOSZENIA
-
lekarz dentysta
Nederland, zagranica -
lekarz dentysta
Darłowo, zachodniopomorskie -
lekarz dentysta
Jaworzno, małopolskie -
lekarz dentysta
Jaworzno, śląskie